Rebellion wycofuje się ze sportów motorowych

Rebellion wycofuje się ze sportów motorowych

Prywatny zespół LMP1 Rebellion Racing ogłosił, że pod koniec bieżącego sezonu nie będzie konkurować w Długodystansowych Mistrzostwach Świata. Ekipa kończy całkowicie swoją działalność w sportach motorowych po tegorocznym Le Mans 24h.

Rebellion był jedynym prywatnym zespołem, który był w stanie zdetronizować fabryczne ekipy serii FIA WEC. W tym sezonie, podczas czterogodzinnego wyścigu w Szanghaju, udało im się pokonać Toyotę.

Szwajcarski zespół miał współpracować z Peugeotem w nowej kategorii hipercarów, jednak ich wycofanie nie będzie miało wpływu na losy projektu Peugeota.

Decyzja o zaprzestaniu wszelkiej działalności w sporcie motorowym zapadła po strategicznym posiedzeniu rządu, ponieważ spółka dąży do "zmiany orientacji polityki inwestycyjnej."

"Sporty motorowe są wspaniałym źródłem dla Rebelliona. Zwrot z inwestycji tych działań w motorsporcie był bardziej niż satysfakcjonujący."

"Dajemy sobie czas na przedefiniowane konturów naszej działalności, ale skutki tej decyzji będą natychmiastowe dla działu wyścigowego, gdy tylko sezon WEC się zakończy."

"Nie są to łatwe decyzje i jest nam przykro, że nie będziemy w stanie wywiązać się z naszych przyszłym zobowiązań w nadchodzących latach" - powiedział Alexander Pesci, prezes Rebellion Corporation.