Red Bull i Aston Martin osiągają porozumienie w sprawie Dana Fallowsa

Dan Fallows / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Red Bull oraz Aston Martin osiągnęli konsensus, który toruje drogę byłemu szefowi aerodynamiki ekipy z Milton Keynes, Danowi Fallowsowi, do dołączenia do zespołu z Silverstone już od drugiego kwietnia.

Oba składy były skłócone w związku z przeprowadzką Fallowsa do stajni zarządzanej przez Lawrance’a Strolla. Red Bull argumentował, że okres wypowiedzenia brytyjskiego inżyniera może rozpocząć się dopiero po rozwiązaniu jego obecnego kontraktu, który obowiązywał do końca 2022 roku.

Porozumienie to pozwoli Fallowsowi przenieść się do Silverstone, aby na początku kwietnia objąć nową funkcję dyrektora technicznego zespołu Aston Martin. Do tego czasu pozostanie pracownikiem Red Bull Technology.

„Chcielibyśmy podziękować Danowi za jego wieloletnią i doskonałą pracę oraz życzyć mu wszystkiego dobrego na przyszłość” – skomentował szef zespołu Red Bull Racing, Christian Horner.

„Przeżyłem wiele szczęśliwych lat w Red Bull Racing i jestem dumny z tego, co osiągnęliśmy. Z niecierpliwością wypatruję następnego sezonu i nowego wyzwania” – powiedział Fallows.

Martin Whitmarsh, dyrektor generalny grupy Aston Martin Performance Technologies, był oczywiście zachwycony wynikiem rozmów z zespołem z Milton Keynes.

„Cieszymy się, że osiągnęliśmy porozumienie z Red Bullem, które wcześniej zwalnia Dana z jego kontraktu i nie możemy się doczekać na jego dołączenie do zespołu” – przyznał Whitmarsh.

Rola Fallowsa jako dyrektora technicznego będzie częścią potrójnej struktury kierowniczej brytyjskiej ekipy. Będzie ona obejmować również Lucę Furbatto jako dyrektora ds. inżynierii oraz Toma McCullougha, który odpowiada za osiągi i wydajność. Wszyscy trzej natomiast będą odpowiadać przed Andym Greenem.

W zeszłym tygodniu zespół z Silverstone ogłosił nominację byłego szefa BMW Motorsport Mike'a Kracka na nowego szefa zespołu. Niemiec przejął obowiązki Otmara Szafnauera, którego przyszłość jest w ostatnim czasie bardzo mocno wiązana z Alpine.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool