Red Bull nie odrzuca możliwości wymiany skrzyni biegów w bolidzie Verstappena

Max Verstappen - Red Bull Racing Honda / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Helmut Marko, doradca Red Bulla, zasugerował, że zespół może wymienić skrzynię biegów w bolidzie Maxa Verstappena, przed rywalizacją na torze Jeddah, jednak najpierw oceni, czy element będzie się nadawał do dalszej eksploatacji.

Holender, podczas sobotniej sesji kwalifikacyjnej do GP Arabii Saudyjskiej, był na najlepszej drodze do wywalczenia kolejnego pole position w tegorocznym sezonie wyścigowym, jednak błąd w ostatnim zakręcie na ostatnim okrążeniu czasówki spowodował, że uplasował się finalnie na trzeciej lokacie, za dwoma kierowcami Mercedesa.

Utrata panowania nad autem w dwudziestym siódmym nawrocie i w konsekwencji uderzenie w bandę zaowocowało pojawieniem się obawy o skrzynię biegów, która mogła ulec uszkodzeniu, a jej kolejna wymiana skutkowałaby karą przesunięcia na starcie o pięć lokat.

Helmut Marko po zakończonych kwalifikacji powiedział telewizji Servus TV, że zespół sprawdzi skrzynię biegów przed wyścigiem i podejmie decyzję odnośnie dalszego użycia elementu, aby wyeliminować ryzyko odpadnięcia Verstappena z rywalizacji.

„Musimy to rozebrać i przeanalizować” – powiedział Marko.

„Widzieliśmy podobną sytuację z Charlesem Leclerciem w Monako. Ferrari postanowiło nie zmieniać skrzyni biegów i podczas okrążenia formującego konsekwencje stały się jasne.”

Zespół Red Bull Racing stoi przed ważną decyzją, która może skomplikować sytuację w walce o mistrzowski tytuł dla ich podopiecznego, jednak uchronić go przed konsekwencjami uszkodzeń, które mogą dać o sobie znać podczas mocnego wykorzystywania elementu w niedzielnym wyścigu.

Holender ma osiem punktów przewagi nad Hamiltonem w klasyfikacji kierowców.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool, Scuderia Ferrari