Red Bull odsłonił specjalne malowanie RB19 na Grand Prix Miami

Oracle Red Bull Racing RB19 / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Zespół Oracle Red Bull Racing zaprezentował wyjątkowe malowanie bolidu RB19, którym podczas Grand Prix Miami będą rywalizowali Max Verstappen oraz Sergio Perez.

Tuż przed startem tegorocznej kampanii wyścigowej mistrzowski skład z Milton Keynes ogłosił konkurs o nazwie „Make Your Mark”, zapraszając fanów zespołu do zaprojektowania odmiennych malowań, które zostaną wykorzystane podczas trzech rund w Stanach Zjednoczonych.

Samochód Maxa Verstappena i Sergio Pereza, przy zachowaniu granatowych barw, zostanie ozdobiony efektownym różowym, niebieskim i fioletowym wzorem, który swój początek będzie miał na przednim skrzydle, a poprzez sekcje boczne zakończy się na tylnym skrzydle.

Zwycięski projekt, który zostanie wykorzystany podczas Grand Prix Miami na torze Miami International Autodromo, stworzyła studentka z Argentyny – Martina Andriano.

„Inicjatywa Make Your Mark jest świetna. Danie naszym fanom możliwości wpływania na nasz projekt podczas trzech wyścigów w USA to coś, czego po prostu nie widzi się w innych zespołach” – powiedział Christian Horner.

„Dla zespołu ważne jest, aby moc angażować naszych fanów w to, co robimy i dawać im wyjątkowe możliwości, takie jak ta.”

„Myśle, że Martina wykonała świetną robotę, a malowanie prezentuje się niesamowicie, gdy widzisz je na żywo.”

„Projekt zachowuje etos tego, kim jesteśmy, ale na RB19 pokazuje również Miami. Na pewno będziemy się wyróżniać, gdy zobaczysz samochód na torze. Jestem zaintrygowany tym, co ludzie wymyślą na wyścigi w Austin i oczywiście Las Vegas. Zapowiada się naprawdę ekscytująco.”

Oracle Red Bull Racing RB19 / © Getty Images / Red Bull Content Pool

„W momencie, gdy dowiedziałam się, że wygrałam, byłam zszokowana i oniemiałam, nie mogłam w to uwierzyć – to było jak szalony sen” – przyznała Martina Andriano.

„Pierwszą rzeczą, o której pomyślałam, kiedy zaczynałam projektować, było to, jak powietrze przepływa przez samochód i nad nim, a następnie, jak szybko się porusza, i stąd wzięła się moja inspiracja. Potem oczywiście chciałam zaprezentować Miami i sam wyścig, więc wszystko to było inspiracją.”

„Odkąd zaczęłam studiować projektowanie graficzne, chciałam zaprojektować coś do samochodu, na przykład malowanie, kombinezon lub kask, a nawet wcześniej wiedziałam, że pewnego dnia chcę pracować w Formule 1. Otrzymanie takiej możliwością od zespołu Oracle Red Bull Racing to coś wyjątkowego.”

„To będzie mój pierwszy wyścig w życiu, samochód będzie miał mój projekt, a ja będę w garażu. To będzie niesamowity tydzień” – podkreśliła zwyciężczyni konkursu.

Oracle Red Bull Racing RB19 / © Getty Images / Red Bull Content Pool
Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool