Red Bull oficjalnie zaprezentował konstrukcję RB16

Red Bull oficjalnie zaprezentował konstrukcję RB16

RB16 – tegoroczna konstrukcja zespołu Red Bull Racing, która ma stanowić duże wyzwanie dla Mercedesa i Ferrari, została oficjalnie zaprezentowana w formie grafik komputerowych.

Ekipa z Milton Keynes równo o godzinie 10:00 czasu polskiego zaprezentowała poprzez swoje media społecznościowe swój tegoroczny bolid, który jest minimalną ewolucją zeszłorocznej konstrukcji RB15. Charakterystyczną cechą nowego bolidu jest przedni nos, który przybrał bardzo innowacyjny i wcześniej niespotykany kształt. Red Bull tradycyjnie nie zmienił koncepcji swojego sezonowego malowania, co stało się już tradycją tego zespołu.

Dziś w godzinach popołudniowych bolid RB16 ma zaliczyć fizyczny debiut na torze Silverstone w ramach dnia filmowego. Wówczas konstrukcja Red Bulla będzie mogła pokonać regulaminowe 100 kilometrów. Niewykluczone, że wówczas bolid zostanie udekorowany w specjalnie przygotowane na tę okazję malowanie. Wkrótce powinno pojawić się więcej zdjęć i informacji, które oczywiście zamieścimy na naszej stronie.