Red Bull przedłuża współpracę z Hondą do 2025 roku

Oracle Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Red Bull oficjalnie potwierdził przedłużenie współpracy z Hondą, dzięki czemu spółka Honda Racing Corporation będzie kontynuować program wsparcia technicznego dla Red Bull Powertrains aż do 2025 roku.

Pod koniec 2021 roku Honda oficjalnie zadecydowała się na wycofanie swojej firmy z Formuły 1, pozostając w sporcie jedynie jako doradca techniczny przy produkcji obecnych jednostek napędowych, w które wyposażone są bolidy zespołów Oracle Red Bull Racing i Scuderia AlphaTauri.

Japoński producent zaznaczył jednak, że przedłużenie kontraktu nie wiąże się z pomocą w rozwoju jednostki napędowej ani z dodatkową alokacją zasobów, a głównym celem HRC będzie rozwijanie możliwości neutralności węglowej w sportach motorowych.

„Dziękujemy Hondzie za ich pozytywną odpowiedź na naszą współpracę. Jesteśmy podekscytowani możliwością kontynuowania naszego partnerstwa w F1 do końca 2025 roku z jednostkami napędowymi dostarczanym przez Hondę” – powiedział Helmut Marko.

„Do tej pory mieliśmy udaną relację, zdobywając mistrzostwo kierowców w 2021 roku, a obecnie prowadzimy w klasyfikacjach kierowców i zespołów, a naszym celem jest zapewnienie obu tytułów w 2022 roku.”

Christian Horner, szef zespołu Red Bull oraz szef spółki Red Bull Powertrains, także podziękował Hondzie za udane lata pracy, mówiąc: „Partnerstwo Red Bulla z Hondą było niezwykle udane i cieszymy się, że będzie ono kontynuowane do końca obecnej ery przepisów FIA, dotyczących jednostek napędowych.”

Koji Watanabe, szef Honda Motor Corporation, dodał: „Zgodziliśmy się na dalsze wspieranie Red Bull PowerTrains w Formule 1 poprzez HRC, po prośbie Red Bulla o przedłużenie naszej obecnej umowy, którą HRC może spełnić w ramach swoich istniejących zasobów. Po raz kolejny naszym celem jest wykorzystanie naszego zaangażowania w szczytowe osiągnięcie sportów motorowych do rozwoju technologii i naszych pracowników.”

Według najnowszych doniesień, po zmianie przepisów dotyczących jednostek napędowych w 2026 roku, Red Bull ma związać się z Porsche, które będzie zaopatrywać zespół w silniki nowej generacji.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool