Red Bull Racing na pole position w kwestii prezentacji bolidu na sezon 2022

Max Verstappen - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Zespół Red Bull Racing jako ósmy skład w stawce Formuły 1 potwierdził datę odsłonięcia swojej maszyny RB18, którą w kampanii 2022 rywalizować będą Max Verstappen i Sergio Perez.

Nowa konstrukcja składu z Milton Keynes, która została zaprojektowana zgodnie z nowymi przepisami technicznymi, ujrzy światło dzienne już dziewiątego lutego, czyli dzień przed osłonięciem auta przez Astona Martina (10 lutego).

Potwierdzenie daty przez Red Bulla oznacza, że jedynie Williams i Haas nie poinformowały o czasie odsłonięcia ich aut na sezon 2022.

Tuż po prezentacjach RB18 (9 lutego) oraz AMR22 (10 lutego), jedenastego lutego swoją konstrukcję zaprezentuje McLaren, a trzy dni później (14 lutego) na odsłonięcie AT03 zdecydowała się Scuderia AlphaTauri. 17 lutego światło dzienne ujrzy bolid Ferrari, a dzień później nowego challengera pokaże Mercedes (18 lutego).

Dwa dni przed pierwszymi testami w Barcelonie (21 lutego) na prezentację samochodu zdecydował się natomiast skład z Enstone, natomiast dzień po zakończeniu pierwszych jazd (27 lutego) swoją pełną wersję auta ujawni Alfa Romeo.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool