Red Bull Racing odsłania bolid RB18

Red Bull Racing RB18 / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Zespół Red Bull Racing zaprezentował bolid oznaczony symbolem RB18, którym w nadchodzącej kampanii wyścigowej rywalizować będą Max Verstappen i Sergio Perez.

Skład z Milton Keynes jako druga ekipa w stawce zdecydowała się na odsłonięcie swojej tegorocznej konstrukcji, która została opracowana według nowych regulacji technicznych, mających na celu zacieśnienie rywalizacji i danie kierowcom większych możliwości walk koło w koło.

Red Bull Racing nie odsłonił jednak większości kart, skupiając się bardziej na samym malowaniu auta i nowym tytularnym sponsorze, którym została firma Oracle.

Nowe rozwiązania techniczne i wygląd tegorocznego modelu RB18 zostanie finalnie ujawniony podczas przedsezonowych testów, kiedy kierowcy zasiądą do nowego bolidu i pojawią się na torach Barcelona-Catalunya i Bahrain International, aby przygotować się do kampanii 2022.

Emocji związanych z premierowym pokazem i nadchodzącym sezonem kie kryli kierowcy Red Bulla, którzy zgodnie podkreślili, że proces adaptacji do nowej rzeczywistości regulaminowej będzie dla nich najważniejszym zadaniem.

„Czuję się naładowany i gotowy do jazdy" - powiedział Max Verstappen.

„Czuję się bardzo dobrze i teraz najważniejsze jest, aby przygotować się w możliwe jak najlepszym stopniu pod kątem fizycznym, szczególnie, że sytuacja mocno zmieni się wraz z nowymi regulacjami technicznymi."

„Jeżeli chodzi o samochód, to do końca nie wiemy jeszcze czego się spodziewać. Jestem podekscytowany i nie mogę się doczekać chwili, kiedy przekonamy się, jak auto po raz pierwszy spisze się na torze."

„Rzeczą do której najtrudniej będzie się przyzwyczaić będą nowe przepisy. Na pewno będziemy potrzebowali nieco czasu i z całą pewnością nie będzie tak, że z marszu wskakujemy do nieco ulepszonej wersji zeszłorocznej maszyny."

„Cała reszta jest już prosta. Nie czuję żadnej dodatkowej presji i po prostu mam zamiar robić to, co do tej pory, ponieważ nie sądzę, aby był jakiś powód ku temu, żebym nagle stał się kimś innym. Teraz po prostu nie mogę doczekać się momentu, w którym pierwszy raz wyjadę z pitlane za kierownicą RB18."

„Jestem niesamowicie podekscytowany rozpoczęciem nowego sezonu i nie mogę doczekać się chwili, kiedy poprowadzę RB18 na torze" - dodał Sergio Perez.

„Wszyscy zaczynamy ten sezon w zasadzie od zera więc wygląda na to, że będzie to ekscytujący rok. W zeszłym sezonie dawaliśmy z siebie wszystko, aż do ostatniego okrążenia i jesteśmy gotowi zrobić to samo teraz."

„Nowe przepisy mają poprawić stopień rywalizacji na torze, więc mam nadzieję, że jako kierowcy dostaniemy znacznie więcej ścigania i możliwość łatwiejszego podążania za sobą. Oczywiście, wielu rzeczy będziemy musieli się nauczyć i do wielu spraw trzeba będzie się dostosować, ale dzięki nowemu regulaminowi wszystko ma być znacznie bardziej interesujące."

„Jedną z rzeczy których nie mogę doczekać się najbardziej, jest widok większej liczby fanów obecnych na torze. Formuła 1 rozwija się tak bardzo mocno, że z niecierpliwością czekam, aby znów poczuć tę atmosferę. Mam nadzieję, że zapewnimy kibicom świetną rozrywkę i wspaniałe wyścigi."

Red Bull Racing RB18 / © Getty Images / Red Bull Content Pool
Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool