Red Bull Racing z nowymi częściami podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii

Aston Martin Red Bull Racing RB16 / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Zespół Aston Martin Red Bull Racing przetestuje kolejne nowe części w swoim bolidzie RB16 podczas piątkowych treningów, aby dotrzeć do sedna problemów w tegorocznej konstrukcji.

Wszystko wskazywało na to, że Red Bull Racing skorzysta z opóźnienia rozpoczęcia sezonu 2020 Formuły 1 i stawi czoła Mercedesowi w pierwszych wyścigach, jednak pierwsze trzy rundy pokazały, że ani Max Verstappen, ani Alexander Albon nie byli w stanie zmierzyć się z kierowcami Mercedesa.

Holender, podobnie jak Taj, narzekali na nieprzewidywalne prowadzenie swoich samochodów, które znacznie wpłynęło na tempo obu zawodników, jednak skład z Milton Keynes sprawdzi kolejne części, które mają pomóc w poprawie osiągów i zachowania RB16.

"Myślę, że wciąż się uczymy, wprowadzamy wiele nowych części do samochodu" - powiedział Verstappen przed Grand Prix Wielkiej Brytanii. "Są to różne części, aby zobaczyć, co działa, a co nie i gdzie możemy się jeszcze poprawić."

"Potrzebujemy na to trochę więcej czasu, ale tak, pracujemy nad tym, testując to również na torze, aby wiedzieć, czy zmierzamy we właściwym kierunku."

Szybki tor Silverstone powinien przynieść duże korzyści dla zespołu Mercedes, jednak Max Verstappen ma nadzieję, że znajdzie się w przedziale do pół sekundy za liderami rywalizacji w tym sezonie.

"W zeszłym roku przyjechaliśmy tutaj i pomyśleliśmy: 'Ok, zostaniemy zmiażdżeni', jednak w kwalifikacjach straciliśmy dwie dziesiąte sekundy. To może więc zależeć od wielu rzeczy."

"Na pewno są dominującym zespołem i będą bardzo szybcy, więc może to być od dwóch dziesiątych do sekundy. Naprawdę tego nie wiesz. Mam nadzieję, że to nie będzie sekunda. Mam nadzieję, że mniej niż pół sekundy, to byłoby dobre."

Tegoroczne forma Mercedesa wskazuje na to, że i w przyszłorocznym sezonie wyścigowym ekipa z Brackley będzie niepokonana, czego przyczyną jest zamrożenie przepisów F1. Max Verstappen uważa jednak, że finalnie Red Bull stawi czoła swojemu największemu rywalowi.

"Chciałbyś przyjechać na weekend i wiedzieć, że w każdy weekend będziesz walczył o zwycięstwa" - dodał. "W tej chwili jednak tak nie jest. Po prostu próbujemy się uczyć i poprawiać i miejmy nadzieję, że pod koniec roku lub w przyszłym, będziemy mogli znowu się znaleźć w takiej sytuacji."

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool