Red Bull: Rozwój samochodu miał wpływ na formę Pereza

Sergio Perez zaliczył dobry początek sezonu, ale ostatnich wyścigów nie może zaliczyć do udanych, gdyż zmagał się ze sporymi problemami. Red Bull przyznał, że głównym powodem, jest rozwój jego bolidu, który nie zawsze szedł po ich myśli.
Meksykanin bardzo mocno rozpoczął tegoroczną kampanię i z powodu problemów Verstappena, dotyczących przystosowania się do nowych konstrukcji, udało się mu zdobyć pole position w Arabii Saudyjskiej i wygrać wyścig w Monako.
Jednak po pewnym czasie Holender przystosował się do obecnego auta i zaczął dominować w stawce, co sprawiło, że Perez, który jeździ na nieco innej podłodze niż Verstappen, ma spore problemy z dorównaniem swojemu koledze.
Przed Grand Prix Włoch dyrektor techniczny zespołu Red Bull, Pierre Wache, mówił o ścieżce rozwoju RB18 i jej wpływie na formę Pereza.
„Myślę, że istnieje wiele czynników, ale głównym jest balans samochodu i zaufanie do niego” – wyjaśnił Wache.
„Wcześniej samochód był trochę bardziej zrównoważony, co działało na korzyść Checo i trochę na niekorzyść Maxa, ale teraz mamy wprowadzone mnóstwo zmian, co niestety nie sprzyja Perezowi.”
„Ciężko jest znaleźć odpowiednie ustawienie, które mogłoby spowodować, że Sergio byłby w stanie walczyć na równi z Maxem” – stwierdził Wache.
Dyrektor techniczny ekipy z Milton Keynes ujawnił również, że Meksykanin musiał poświęcić osiągi na rzecz równowagi w bolidzie.
„Kiedy próbujesz rozwijać samochód pod kątem osiągów, tracisz na równowadze konstrukcji. Wtedy trzeba «zejść» trochę z wydajności, aby odnaleźć pożądany balans.”
„Cały czas szukamy odpowiednich ustawień. Mam nadzieję, że w końcu uda nam się je znaleźć i Checo ponownie będzie mógł walczyć o zwycięstwa” – zakończył Pierre Wache.
- Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool