Red Bull świętuje sukces w sezonie 2022 w Milton Keynes

Max Verstappen - Oracle Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Sezon 2022 był dla zespołu Oracle Red Bull Racing zdecydowanie niesamowity. Zdobycie przez austriacką ekipę mistrzostwa kierowców i konstruktorów czyni ten rok jednym z najbardziej udanych w historii zespołu. W celu uczczenia rekordowego roku ekipa udała się do samego serca Milton Keynes, aby dać lokalnym fanom szanse zobaczenia i usłyszenia ryku silnika Formuły 1 po raz pierwszy od jedenastu lat.

Podczas wydarzenia Max Verstappen i Sergio Perez poprowadzili przez centrum miasta zwycięskie z 2011 roku bolidy RB7. Dołączyła do nich również legenda WRC – Sebastian Loeb oraz król driftu – Conor Shanahan. Zebrani fani mogli również ujrzeć rzadki widok samochodu NASCAR od Red Bulla. Wszyscy kierowcy połączyli siły, aby zdobyć serca tłumu i utrzymywać wysoki poziom adrenaliny.

Gospodarzami wydarzenia byli były kierowca austriackiej stajni David Coulthard oraz prezenter telewizyjny Adam Gendle, którzy zadbali o rozrywkę dla publiczności pomiędzy wydarzeniami odbywającymi się na torze. Cały spektakl oglądało 30 tysięcy osób, więc Milton Keynes zadbało o to, żeby był to niezapomniany powrót do domu.

„Ostatni raz przejeżdżaliśmy samochodami przez Milton Keynes jedenaście lat temu, a widok kibiców, zespołu i ich rodzin jest wyjątkowy“ – powiedział Christian Horner.

„Możliwość przywiezienia trofeów mistrzostw kierowców i konstruktorów do domu, do naszego Milton Keynes, po tak niesamowitym sezonie, to powód do dumy. Czy jest lepszy sposób na świętowanie tych osiągnięć niż w mieście, które jest naszym domem od samego początku?“

„Chcielibyśmy podziękować całej radzie i władzom w Milton Keynes za wszystko, co zrobili, aby ten dzień był możliwy, ale przede wszystkim chcielibyśmy podziękować fanom. 30 tysięcy osób pojawiło się, by świętować z nami ten dzień, jesteśmy naprawdę wdzięczni za wsparcie. Mamy ze sobą to wsparcie podczas każdego wyścigu.”

„Od wszystkich pracowników Oracle Red Bull Racing życzymy wszystkim wesołych świąt i czekamy na ponowne spotkanie w nowym roku, w którym zaczniemy sezon 2023 i będziemy bronić mistrzostwa.”

„Bardzo mi się podobało. To było niesamowite widzieć tak wiele osób, które przyszły nas wspierać, nawet gdy jest zimno. Nasi fani są naprawdę najlepsi” – zachwycał się mistrz świata, Max Verstappen.

„Jesteśmy w Milton Keynes od 2005 roku, kiedy sam byłem jeszcze dzieckiem, więc wspaniale jest odwdzięczyć się miastu poprzez takie lokalne wydarzenia. Jesteśmy naprawdę wdzięczni za miłość oraz wsparcie płynące z miasta i nie możemy się doczekać przyszłego roku, w którym będziemy mieli przed sobą duże wyzwanie. Wiemy, że możemy sprostać temu wyzwaniu, oczywiście wszyscy wokół nas będą pracować równie ciężko, aby nas pokonać, ale nie mają takiego wsparcia jak my.”

„Było naprawdę fajnie, wspaniale było zobaczyć wszystkich i mieć możliwość odwdzięczenia się Milton Keynes” – mówił natomiast Sergio Perez.

„Minęło dużo czasu od momentu, gdy organizowaliśmy takie wydarzenie w naszym rodzinnym mieście, więc miło było to zrobić teraz, po tak udanym sezonie dla zespołu. Naprawdę cieszę się, że mogliśmy zrobić to przed okresem wakacyjnym, aby zakończyć sezon.”

„Wydaje się, że to doskonały sposób, aby podziękować naszym fanom i zamknąć księgę po niewiarygodnym dla nas roku. Max i ja odwiedziliśmy wczoraj również pracowników w fabryce, zrobiliśmy zdjęcia i zastanowiliśmy się nad naszymi osiągnięciami, co było bardzo wyjątkowe. W przyszłym roku będę nadal naciskał i pracował nad tym, aby dać z siebie wszystko, ale w międzyczasie chcę życzyć wszystkim wesołych świąt i nie mogę doczekać się spotkania w nowym roku.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool