Red Bull zapowiada nowy Hypercar RB17

Red Bull RB17 / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Nowy Hypercar Red Bulla ma trafić do produkcji w 2025 roku, a jego cena wynosić będzie pięć milionów funtów. Będzie to wyjątkowy okaz dla kolekcjonerów z uwagi na ilość zaplanowanych egzemplarzy i jego specyfikację.

Nowe dzieło Red Bulla to duży krok w historii rozwoju kampusu technologicznego w Milton Keynes, a szczególnie założonego w 2014 roku Red Bull Advanced Technologies. Za projekt pojazdu odpowiedzialny jest Adrian Newey, znany ze swojej skuteczności w Formule 1. Na jego koncie jest między innymi zaprojektowanie licznych bolidów, w tym kilku mistrzowskich. Najnowszym projektem Newey’a jest RB17, dwusiedzeniowy pojazd z Milton Keynes.

„RB17 to ważny kamień milowy w ewolucji kampusu Red Bull Advanced Technologies, który jest teraz w pełni zdolny do stworzenia i produkcji seryjnego samochodu w naszym kampusie technologicznym Red Bull. Co więcej, RB17 to pierwszy raz, kiedy samochód marki Red Bull zostanie udostępniony kolekcjonerom” – tak stworzenie wartego pięć milionów pojazdu skomentował szef Red Bull Racing, Christian Horner.

Samochód będzie limitowany, a jego nakład będzie wynosić pięćdziesiąt sztuk.

Napędzany silnikami V8 pojazd, będzie mógł się pochwalić osiągami tysiąca stu koni mechanicznych. RB17 według twórców posiadać będzie najbardziej efektywny dostępny pakiet wykorzystujący efekt przypowierzchniowy ze wszystkich produkowanych seryjnie samochodów.

„RB17 jest efektem wszystkiego, co wiemy o tworzeniu zwycięskich samochodów Formuły 1 z pakietem, który zapewnia ekstremalne osiągi w dwumiejscowym pojeździe.”

„Napędzany naszą pasją do wydajności na każdym poziomie, RB17 przesuwa granice projektowe i techniczne daleko poza to, co było wcześniej dostępne dla entuzjastów i kolekcjonerów” – stwierdził Adrian Newey.

Red Bull oferuje nabywcom oprócz samego pojazdu dodatkowe korzyści, między innymi współpracę z twórcami w kwestii dostępu do profesjonalnego symulatora, program rozwoju pojazdu oraz treningi na torze.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool