Red Bull zaprezentował konstrukcję RB16B

Bolid zespołu Red Bull Racing na sezon 2021 / © Getty Images / Red Bull Content Pool

RB16B – tegoroczna konstrukcja zespołu Red Bull Racing, która ma stanowić duże wyzwanie dla Mercedesa – została dziś oficjalnie zaprezentowana.

Ekipa z Milton Keynes równo o godzinie 12:00 czasu polskiego zaprezentowała swój tegoroczny bolid, który jest minimalną ewolucją zeszłorocznego modelu RB16. Mocną stroną nowej konstrukcji ma być przede wszystkim ulepszona jednostka napędowa Hondy, która w ostatnich miesiącach została poddana kilku ulepszeniom. Specjaliści japońskiego producenta mieli położyć szczególny nacisk na kwestie zużycia paliwa oraz sprawności układu hybrydowego.

Z technicznego punktu widzenia lekkie modyfikacje pojawiły się w obrębie przedniego skrzydła i pokrywy silnika, która ma teraz zyskać lepsze właściwości aerodynamiczne wskutek nowego kształtu skrzyni biegów.

W sezonie 2021 partnerem zespołowym Maxa Verstappena będzie Sergio Perez, który zastąpi w tej roli zdegradowanego do funkcji kierowcy rezerwowego, Alexa Albona.

Red Bull tradycyjnie nie zmienił koncepcji swojego sezonowego malowania, co stało się już tradycją tego zespołu od 2016 roku.

Podobnie jak McLaren i Williams, Red Bull także zaliczy jutro swój dzień filmowy na torze Silverstone.

Red Bull Racing RB16B

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool