Red Bull zaprezentował szczegóły startów w serii DTM oraz malowania aut na sezon 2021

Malowanie Ferrari 488 GT3 Evo / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Red Bull potwierdził szczegóły powrotu do rywalizacji w serii DTM, w tym współpracę z włoskim AF Corse, a także skład kierowców, który będzie ścigał się pod banderą austriackiej firmy w sezonie 2021.

Od tegorocznej kampanii rywalizacja w niemieckiej serii wyścigowej przenosi się na samochody sportowe GT3, co pozwoliło Red Bullowi rozpocząć współpracę z zespołem AF Corse, który przygotuje dwa Ferrari 488 GT3 Evo 2020 - najnowszą wersję modelu, który odniósł znaczące sukcesy wyścigowe.

"To wyzwanie rozpoczęło się dzięki Gerhardowi Bergerowi" - komentuje Ferrari. "W krótkim czasie z wielkim entuzjazmem doszliśmy do porozumienia z firmą Red Bull. Mamy tylko jedną ambicję: zwycięstwo. Biorąc pod uwagę zaangażowanie marki, wszystkie wymagania są spełnione, aby aspirować do sukcesu."

Ostatnie zaangażowanie Red Bulla w DTM miało miejsce z dwukrotnym mistrzem Mattiasem Ekstromem podczas jego ostatnich lat w tej kategorii. Teraz austriacka firma postawiła na młodość, potwierdzając w swoim składzie Liama Lawsona, który będzie startował w pełnej kampanii w barwach Red Bulla oraz Alexandra Albona i Nicka Cassidy'iego, którzy będą dzielić obowiązki w aucie oznakowanym modową marką premium - AlphaTauri.

"Wyścigi GT będą dla mnie czymś nowym" - przyznał Liam Lawson. "Jestem bardzo podekscytowany możliwością startów w tak wysokiej serii wyścigowej ze światowej klasy kierowcami i współpracą z kimś, kto ma duże doświadczenie, jak Alex."

"DTM to wspaniała seria z bardzo utalentowanymi kierowcami na polach startowych i ekscytującymi wyścigami" - przyznaje Alex Albon. "Jeździłem autem serii 'tin top' w 2015 roku, kiedy byłem nominowany do nagrody Autorsport BRDC Young Driver i bardzo różnią się od bolidów jednomiejscowych. Jest tam dużo mniejszy docisk, a opony bardzo się różnią, więc wymaga to innego stylu jazdy. Przyzwyczajenie się do tego zajmie trochę czasu, ale nie mogę się doczekać nowego wyzwania wyścigowego, kiedy będę dostępny poza moimi obecnymi obowiązkami w F1."

Gerhard Berger dodał: "Zarówno Red Bull, jak i Ferrari to czołowi światowi gracze, którzy reprezentują absolutny sukces w świecie sportów motorowych i nie tylko. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy połączyć te dwie czołowe marki w unikalnym projekcie w DTM, gdzie połączą siły w dążeniu do zdobycia prestiżowych mistrzostw."

"Bezprecedensowa współpraca trzech wysokiej klasy zawodników jest szczególnie obiecująca: kierowca Formuły 1 i zdobywca podium Alex Albon, zawodowy kierowca GT i wielokrotny zwycięzca wyścigów Nick Cassidy oraz młody talent Lian Lawson w jednym zespole - to idealne połączenie, co pozwoli utrzymać poziom emocji w nadchodzącym sezonie DTM."

Malowanie Ferrari 488 GT3 Evo / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool