Red Bull zareagował na złamanie limitu budżetowego za sezon 2021

Oracle Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Kierownictwo Red Bulla jest zaskoczone ustaleniami Międzynarodowej Federacji Samochodowej, dotyczącymi przekroczenia przez nich ograniczeń finansowych w minionej kampanii.

Stajnia z Milton Keynes dopuściła się proceduralnego i drobnego naruszenia przepisów dotyczących limitu budżetowego za sezon 2021. Oznacza to, iż wydatki pierwotnie ustalone na poziomie stu czterdziestu pięciu milionów dolarów, zostały przez nich przekroczone o mniej niż pięć procent.

Red Bull uważa, że zmieścił się w dopuszczalnym budżecie przewidzianych na ubiegłoroczną kampanię, w której po siedmiu latach dominacja Mercedesa w klasyfikacji kierowców została przełamana.

„Z zaskoczeniem i rozczarowaniem odnotowujemy ustalenia FIA, dotyczące «drobnych przekroczeń naruszeń przepisów finansowych». Nasze sprawozdanie za 2021 rok było poniżej limitu kosztów, więc musimy uważnie przejrzeć ustalenia FIA, ponieważ nadal wierzymy, że znajdujemy się poniżej limitu budżetowego na 2021 r.” – czytamy w oświadczeniu.

Przeczytaj też: FIA: Red Bull przekroczył limit budżetowy w sezonie 2021

W ciągu ostatnich kilku tygodni po padoku przewinęły się plotki dotyczące złamania zasad przez Byki. Christian Horner, szef Oracle Red Bull Racing, zagroził wszczęciem postępowania sądowego z powodu oświadczeń, które jego zdaniem zniesławiają dobre imię zespołu.

„Pomimo przypuszczeń i stanowisk innych, istnieje oczywiście proces zgodny z przepisami FIA, który będziemy z szacunkiem przestrzegać, rozważając wszystkie dostępne nam opcje” – stwierdził Horner.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool