Red Bull zmienia elementy jednostki napędowej w bolidzie Verstappena i Pereza

Max Verstappen - Oracle Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen przed Grand Prix Węgier otrzymał kilka nowych elementów jednostki napędowej, co jest reakcją zespołu na problemy Holendra w trakcie sobotnich kwalifikacji.

Verstappen nie otrzymał jednak kary za wprowadzone zmiany, ponieważ nie przekroczył jeszcze limitów związanych z wymianą części.

Kierowca Red Bulla w Q3 nie był w stanie ustanowić dobrego czasu okrążenia, co było spowodowane nagłą utratą mocy, przez co zajął dopiero dziesiąte miejsce.

Przed GP Węgier Verstappen otrzymał nowy silnik spalinowy, turbosprężarkę, MGU-H, MGU-K i układ wydechowy, wszystko w ramach przydziału na ten sezon.

Te same zmiany zostały wprowadzone do bolidu Sergio Pereza, który nie wszedł do trzeciej części sobotniej czasówki i zakończył ją na jedenastym miejscu.

Oznacza to, że Verstappen i Perez są teraz na skraju otrzymania kar związanych z wymianą części.

Karę otrzymał natomiast Pierre Gasly, ponieważ AlphaTauri zamontowało u niego wiele nowych elementów jednostki napędowej.

Verstappen i Perez pozostaną odpowiednio na dziesiątej i jedenastej lokacie startowej, ale Gasly jest zmuszony do rozpoczęcia niedzielnego wyścigu z alei serwisowej.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool