Red Bull zwiększa kredyt zaufania dla Albona

Alexander Albon - Aston Martin Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Doradca ekipy Red Bull Racing, Helmut Marko przyznał, że Alex Albon otrzyma od zespołu większy kredyt zaufania niż pierwotnie zakładano.

Obecna dyspozycja Alexa Albona, który od wrześniowego wyścigu na torze Mugello zdołał zdobyć zaledwie jeden punkt, stawia jego przyszłość w stajni z Milton Keynes pod dużym znakiem zapytania. Wyścigi w Portugalii i Włoszech miały być ostatecznym sprawdzianem dla młodego Taja, ale w obydwu tych przypadkach 24-latek zakończył rywalizację poza punktami. To zdaniem wielu osób ze środowiska F1 przekreśliło całkowicie jego szansę na pozostanie w zespole Red Bulla.

Helmut Marko, znany z surowego podejścia do swoich juniorów, stwierdził jednak, że jego podopieczny otrzyma od zespołu więcej czasu na zaprezentowanie swojego pełnego potencjału.

„Weekend na torze Imola nie dał nam odpowiedzi na wszystkie nasze pytania, dlatego też nie podejmujemy jeszcze decyzji w sprawie przyszłości Albona” – poinformował Austriak.

„Damy mu jeszcze trochę więcej czasu. Do ostatniej rundy sezonu będzie mógł udowodnić swoją wartość, a później dokonamy wewnętrznych rozmów, czy Alex zostaje z nami, czy jednak sięgniemy po któregoś zawodnika z zewnątrz. Na rynku jest dostępnych kilka ciekawych nazwisk, więc nie mamy obecnie wielkiej presji w kontekście naszego wyboru” – zakończył.

W gronie potencjalnych następców Albona wymienia się Sergio Pereza i Nico Hulkenberga. Zdaniem wielu osób ze świata F1 to właśnie Niemiec może liczyć na poparcie Helmuta Marko, który uważa, że to właśnie on byłby w stanie dotrzymywać kroku Maxowi Verstappenowi.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool