Renault potwierdza udział Fernando Alonso w posezonowym teście w Abu Zabi

Fernando Alonso - Renault DP World F1 Team / © Renault Sport

Zespół Renault DP World F1 Team oficjalnie potwierdził, że Fernando Alonso weźmie udział w posezonowym teście dla młodych kierowców na torze Yas Marina w Abu Zabi.

Pod znakiem zapytania stał udział dwukrotnego mistrza świata w jednodniowym teście dla młodych kierowców, po tym, jak początkowo FIA wydała odmowną decyzję na prośbę francuskiego zespołu. Ostatecznie Alonso zasiądzie jednak w bolidzie R.S.20 i wyjedzie na tor 15 grudnia, dzień po zakończeniu tegorocznej kampanii wyścigowej.

Do Hiszpana na torze Yas Marina dołączy także Guanyu Zhou, który obecnie rywalizuje w Formule 2. 21-latek ukończył pięć dni testowych z zespołem Renault w R.S.18 w Budapeszcie, Bahrajnie i Abu Zabi u boku Fernando Alonso.

"Chcieliśmy podziękować FIA i F1 za zaakceptowanie naszych planów testowych, poczynionych w uznaniu naszego zaangażowania na rzecz młodych kierowców oraz za zaangażowanie Fernando w rozwój kariery młodych talentów" - powiedział Cyril Abiteboul, szef zespołu Renault.

"Zhou doświadczył korzyści, jakie daje Akademia Renault, dołączając do jej grona w zeszłym roku. Pracował ciężko i wniósł rzeczywisty wkład w wydajność zespołu poprzez swoją pracę w symulatorze i programie testowym. Cieszę się, że będzie mógł jeździć R.S.20 i uzupełnić swoją dotychczasową podróż."

"Dla Fernando będzie to kolejny krok w jego powrocie. Pracował niestrudzenie, aby upewnić się, że jest gotowy na 2021 rok, jak to tylko możliwe. Chce w pełni przyczynić się nie tylko dla zespołu, ale także dla kibiców i sportu, za którym tęsknił przez ostatnie dwa lata" - dodał.

Image: © Renault Sport