Renault z podwójnymi punktami w Meksyku

Daniel Ricciardo i Nico Hulkenberg spisali się przyzwoicie w GP Meksyku. Obaj kierowcy ukończyli wyścig w czołowej dziesiątce, zdobywając kolejne punkty w tym sezonie.

W ostatnich dniach zespół Renault przechodził dosyć trudny czas, mierząc się z konsekwencjami złamania regulaminu sportowego, w wyniku którego zdyskwalifikowano obu kierowców z GP Japonii i pozbawiono ich punktów. Weekend podczas tegorocznego GP Meksyku mogą jednak zaliczyć do udanych. I choć 12. i 14. miejsce w kwalifikacjiikacjach, zważywszy również na tegoroczną formę Renault, nie wróżyły zbyt dobrego występu w niedzielę, ekipa zdołała odmienić swoją sytuację. Dzięki dobrej strategii wyścigowej Daniel Ricciardo i Nico Hulkenberg dojechali do mety na punktowanych pozycjach.

Wynik ten mógłby być lepszy, gdyby nie kolizja Hulkenberga z Daniłłem Kwiatem na kilka sekund przed przekroczeniem linii mety. Mimo to Niemcowi udało się utrzymać miejsce w pierwszej dziesiątce wyścigu, zajmując ostatnią punktowaną pozycję.

Zdecydowanie chcieliśmy dziś więcej, więc zdobycie tylko jednego punktu jest frustrujące. Może byliśmy zbyt optymistyczni (…). W ostatniej części wyścigu walczyłem z samochodem, próbując nadrobić zaległości” - powiedział Nico Hülkenberg, który odniósł się również do kolizji z kierowcą Toro Rosso.

Nie mam wiele do powiedzenia na temat incydentu w ostatnim zakręcie. Byliśmy na dziewiątej pozycji, ale nie miałem przyczepności. Kwiat mnie popchnął i nie potrzebowałem wiele, by w niego uderzyć. Szkoda, ponieważ to kosztowało nas dodatkowy punkt”.

Daniel Ricciardo również liczył na coś więcej. Zajął ostatecznie 8. miejsce.

Dobrze jest być w punktach. Mógłbym zdobyć więcej, ale nie udało się. Naprawdę dobrze wystartowaliśmy, stosując twardą mieszankę, która uwarunkowała resztę wyścigu. To dobry dzień, kiedy dwa samochody wracają z punktami” - powiedział Daniel Ricciardo.

To był trudny tydzień dla zespołu, więc jestem dumny z tego, że utrzymaliśmy motywację. Szybko się przegrupowaliśmy i możemy być z tego zadowoleni, ale teraz musimy iść naprzód”.