Renault z szansą na solidne punkty na Silverstone

Daniel Ricciardo i Esteban Ocon - Renault DP World F1 Team / © Renault Sport

Sesja kwalifikacyjna zakończyła się bardzo udanie dla zespołu Renault, którego obaj kierowcy, Daniel Ricciardo i Esteban Ocon finiszowali w czołowej dziesiątce.

Zespół wierzy, że w wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze Silverstone uda im się wywalczyć solidną zdobycz punktową.

"Nasze tempo wyścigowe, jak zawsze, wygląda bardzo dobrze, opierając się o piątkowe symulacje, więc postaramy się wykorzystać nasze pozycje startowe i zdobędziemy przyzwoite punkty w wyścigu" - powiedział Alain Permane, dyrektor sportowy Renault.

Daniel Ricciardo po sesji kwalifikacyjnej był zadowolony ze swojego przejazdu, zwłaszcza że było to okrążenie bezproblemowe: "Jestem zadowolony z ósmego miejsca, zwłaszcza w dość trudnych warunkach [ze względu na wiatr]."

"To było czyste okrążenie, bez błędów, nic spektakularnego, ale wystarczająco dobre na ósmą lokatę."

"Było bardzo blisko, różnica między niektórymi kierowcami wynosiła pół sekundy. Przez cały weekend byliśmy w pierwszej dziesiątce, więc możemy być zadowoleni z naszego wyniku."

"Niedzielny wyścig będzie interesujący, zwłaszcza w walce o szóstą, a może piątą pozycję. Zaczynamy na miękkich oponach, tak jak większość wokół nas, więc zobaczymy, co da się zrobić. Celem jest zebranie solidnych punktów."

W pozytywnym nastroju po kwalifikacjach był także Esteban Ocon, choć jego pozycja była zagrożona, po tym jak został wezwany do sędziów za blokowanie Kimiego Raikkonena. Ostatecznie obyło się bez kary.

"To była bardzo pozytywna sesja, zwłaszcza Q1 i Q2" - przyznał Francuz. "Straciliśmy trochę w Q3 i musimy przyjrzeć się, co tak naprawdę się wydarzyło."

"Jestem zadowolony z postępów na Węgrzech i musimy iść dalej. Wydaje mi się, że mamy lepsze tempo podczas niedzielnego wyścigu, a kwalifikacje były obszarem, w którym musieliśmy się poprawić."

"Jesteśmy w pierwszej dziesiątce i mamy dobrą okazję na kilka przyzwoitych puntów."

Image: © Renault Sport