Renault zorganizuje prywatny test dla młodych kierowców w Bahrajnie

Guanyu Zhou / © Renault Sport

Młodzi kierowcy akademii Renault wezmą udział w prywatnych testach, które francuska ekipa zorganizuje pod koniec października w Bahrajnie.

Test odbędzie się w dniach 29 października - 2 listopada. Za kierownicą bolidu R.S.18 zasiądą wówczas podopieczni Renault Sport Academy: Christian Lundgaard, Oscar Piastri oraz Guanyu Zhou. Jak donosi Albert Fabrega, w testach tych może także wziąć udział Fernando Alonso.

„Jestem bardzo podekscytowany możliwością testowania R.S.18 w następny weekend” - powiedział Christian Lundgaard.

„Nigdy wcześniej nie ścigałem się w Bahrajnie, więc ten test będzie dla mnie bardzo cenny, szczególnie, że odbędą się tam dwie ostatnie rundy mistrzostw świata Formuły 2. Nie ma nic lepszego niż poznawanie nowego toru za kierownicą bolidu Formuły 1.”

Kolejnego dnia w kokpicie samochodu Renault zasiądzie Oscar Piastri, który poznał już tor w Bahrajnie podczas przedsezonowych testów. Dla mistrza świata Formuły 3 będzie to pierwsza okazja w życiu, aby zasiąść za sterami maszyny, jaką ścigają się kierowcy rywalizujący w najważniejszej serii wyścigowej świata.

„To mój pierwszy test w bolidzie Formuły 1, więc na pewno będzie on niesamowitym przeżyciem, które na długo zapamiętam” - stwierdził Australijczyk.

„Będę musiał się wiele nauczyć i przyzwyczaić do mocy, siły docisku i hamowania. Nie będzie to łatwe, ale ja uwielbiam podejmować nowe wyzwania.”

Ostatnie dwa dni testów zarezerwowane są dla Guanyu Zhou, dla którego będzie to kolejna okazja do sprawdzenia się za kierownicą R.S.18.

„Moje wcześniejsze doświadczenia z R.S.17 i R.S.18 dotyczyły głównie zaznajomienia się z samochodem. Tym razem chcę skupić się na wejściu w pełny rytm prawdziwego weekendu wyścigowego" - przyznał kierowca z Szanghaju.

„Takie testy są bardzo przydatne, ponieważ mogę się dzięki nim wiele nauczyć, a ponadto pozwalają mi upewnić się, że jestem gotowy do objęcia fotela wyścigowego w Formule 1."

Akademia kierowców Renault już od trzech lat regularnie organizuje tego typu wydarzenia. Są one doskonałą okazją do rozwoju młodych zawodników oraz nagrodą za ich osiągnięcia.

„Testy w Bahrajnie są częścią programu, który akademia realizuje każdego roku, już od trzech lat” - powiedział dyrektor Renault Sport Academy, Mia Sharizman.

„Christian i Zhou poprowadzą R.S.18 po raz drugi, natomiast dla Oscara będzie to pierwsza okazja do jazdy bolidem Formuły 1. To dobra okazja, aby pokazać postęp i osiągnięcia kierowców naszej akademii.”

 

 

 

Image: © Renault Sport