Ricciardo celuje w walkę o mistrzostwo w sezonie 2022

Daniel Ricciardo - Mclaren F1 Team / © McLaren F1

Daniel Ricciardo liczy na to, że nowe przepisy techniczne, które wejdą w życie wraz z początkiem sezonu 2022, pomogą mu włączyć się do walki o mistrzostwo świata.

Analizując wyniki Grand Prix Bahrajnu wyraźnie widać, że stajnia z Woking ma spore szanse na utrzymanie zeszłorocznej, trzeciej pozycji w klasyfikacji konstruktorów. Ambicje Australijczyka są jednak znacznie większe i jak sam przyznaje, ma on ogromną nadzieję na to, iż nadchodząca rewolucja techniczna będzie dla niego szansą na zdobycie mistrzowskiego tytułu.

„To stresująca i ciężka praca, ale czuję, że ekipa położyła już bardzo solidne fundamenty” – powiedział Ricciardo.

„Jeśli będę mógł polegać na tym, czym dysponuje zespół i zrealizuję wszystkie cele, jakie sobie postawiłem, to myślę, że będziemy mogli walczyć o tytuł mistrza świata. Miejmy nadzieję, że stanie się to już w przyszłym roku.”

Mówiąc o realizacji planów na obecny sezon, 31-latek ma między innymi na myśli wniesienie realnego wkładu w rozwój McLarena.

„Z całą pewnością chciałbym, aby moje nazwisko pojawiło się na kilku trofeach w McLaren Technology Center. To jeden z celów – móc spojrzeć na ten rok, wiedząc, że mogłem dokonać zmian w tym zespole.”

„McLaren wykonał niesamowitą pracę w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Chcę również przyczynić się do tego sukcesu. Dobrze byłoby móc powiedzieć, że zrobiliśmy kolejny krok naprzód dzięki mojej jeździe i determinacji” – podsumował.

Image: © McLaren F1