Ricciardo: Chcę na torze Monza wykręcić lepszy wynik niż rok temu

Daniel Ricciardo - Renault DP World F1 Team /  © Motorsport Grand Prix

Daniel Ricciardo, uskrzydlony świetnym weekendem na torze Spa-Francorchamps zaznacza, że chce powtórzyć ten wynik podczas GP Włoch. Australijczyk po cichu liczy jednak, że uda mu się poprawić zeszłoroczny rezultat z toru Monza, gdzie ukończył rywalizację tuż za podium.

Tegoroczna kampania kolejny raz udowadnia, że bolidy Renault od dłuższego czasu najlepiej czują się na obiektach, gdzie moc silnika odgrywa pierwszoplanową rolę. Dobitnym tego przykładem są ubiegłoroczne wyścigi w Kanadzie i Włoszech, gdzie kierowcy zespołu z Enstone prezentowali bardzo konkurencyjne tempo. Podobnie sytuacja wygląda również w tym roku, co pokazała runda na torze Spa-Francorchamps, gdzie Daniel Ricciardo i Esteban Ocon ukończyli zmagania w pierwszej piątce.

„Monza to jeden z moich ulubionych torów w całym kalendarzu" - przyznał Daniel Ricciardo.

„Włoski obiekt jest wyjątkiem dla mnie, ponieważ z reguły zdecydowanie bardziej preferuje tory uliczne, gdzie liczy się niesamowita precyzja. Monza to piekielnie szybki tor i daje dużo frajdy, zwłaszcza z użyciem konfiguracji o bardzo niskiej sile docisku. To sprawia, że bolid jest bardzo niestabilny i ciężko jest go utrzymać w ryzach, ale to właśnie lubię".

„Włochy to również światowa stolica pizzy, która jest moim paliwem weekendowym. Brak kibiców na trybunach obniży jakość tego wydarzenia, ponieważ włoscy kibice co roku dostarczają tutaj świetną atmosferę i masę pozytywnej energii. Mam włoskie korzenie, więc uwielbiam się tu ścigać oraz przebywać".

„W zeszłym roku osiągnęliśmy tutaj wspaniały wynik, zajmując czwarte i piąte miejsce w wyścigu. Cel na ten rok to poprawa zeszłorocznego wyniku. Czuje się bardzo pewnie po weekendzie w Belgii, gdzie pokazaliśmy nasz potencjał z niskim oporem aerodynamicznym. Zarówno w kwalifikacjach, jak i wyścigu. Nie mogę się więc doczekać, aby powtórzyć to już za kilka dni’’ - podsumował Australijczyk.

Image: © Motorsport Grand Prix