Ricciardo chce powtórzyć swój wynik w kwalifikacjach

Daniel Ricciardo - Renault DP World F1 Team / © Renault Sport

Daniel Ricciardo uzyskał bardzo dobre drugie miejsce w drugiej sesji treningowej przed wyścigiem o GP Belgii. Australijczyk przyznał jednak, że należałoby przede wszystkim uzyskać taki wynik w kwalifikacjach.

Druga sesja treningowa padła łupem Maxa Verstappena, zaś samochód zespołu Renault tracił zaledwie 0,048 sekundy do Holendra. Jednak na dwadzieścia dwie minuty przed końcem Daniel Ricciardo musiał się wycofać z powodu awarii hydrauliki. Mimo to kierowca jest zadowolony z osiągniętego rezultatu.

„Dzisiejszy dzień był mocny, nawet z problemami w końcówce. Ze względów bezpieczeństwa zatrzymaliśmy samochód, ponieważ w piątki nie ma sensu ryzykować problemów mechanicznych” - skomentował Ricciardo.

Kierowca Renault podkreśla zarazem, że warto by było powtórzyć piątkowe osiągnięcie podczas sesji kwalifikacyjnej.

„To był kolejny dobry trening tak, jak to miało miejsce w ostatnich kilku rundach. Jednak musimy to powtórzyć jutro, bo wtedy będziemy się liczyć”.

„Jazda na niskim poziomie paliwa była dobrym posunięciem. Podczas okrążenia wiedziałem, że jest dobrze, czasami po prostu wiesz, kiedy samochód działa jak należy. Wiedziałem, że będziemy konkurencyjni i nie byłem aż tak zaskoczony, że znalazłem się wysoko w tabeli. To był dobry dzień i na pewno wiele z niego wyciągniemy” - zakończył Australijczyk.

Główny inżynier wyścigowy Renault, Ciaron Pilbeam, również był w większości zadowolony z piątkowych sesji.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z dzisiejszego treningu” - powiedział Pilbeam. „Poranna sesja przebiegła gładko i zgodnie z planem”.

„Przed drugim treningiem padał deszcz, co oznaczało, że większość zespołów wstrzyma się przed wyjazdem na tor, ale zanim rozpoczęliśmy, tor był całkowicie suchy i nie miało to znaczącego wpływu na nasz ogólny plan przejazdu. Kierowcy byli dziś zadowoleni z samochodu”.

„Przejazd Daniela na miękkich oponach pozwolił mu konkurować z czołówką; widzieliśmy to jednak już wcześniej w piątek, więc powiem tylko, że jesteśmy ostrożni w naszym optymizmie. Esteban również był zadowolony z balansu swojego samochodu”.

„Jazda Daniela szła dobrze, ale po kilku okrążeniach samochód zatrzymał się na torze z problemem. To przeszkodziło wszystkim w jeździe, w tym Estebanowi, ale jego okrążenie na oponach pośrednich wyglądało równie konsekwentnie. Mamy wszystko, na co musimy spojrzeć dziś wieczorem, aby pracować nad naszą strategią w kwalifikacjach i wyścigu” - zakończył inżynier Renault.

Image: © Renault Sport