Ricciardo: Chcę zakończyć rozdział z Renault w jak najlepszy sposób

Daniel Ricciardo - Renault DP World F1 Team / © Renault Sport

Zespół Renault rozpoczął we wtorek dwudniowy cykl jazd testowych na torze Red Bull Ring, który zainaugurował Daniel Ricciardo, pokonując ponad sto okrążeń za kierownicą bolidu R.S.18.

Wtorkowy test był dla Daniela Ricciardo pierwszą okazją do jazdy bolidem Renault od momentu ogłoszenia jego rozstania z francuską ekipą po tym sezonie. Australijczyk pokonał 115 okrążeń toru Red Bull Ring.

Zespół Renault przygotował dla swoich kierowców samochód R.S.18 w czarnym, tymczasowym malowaniu, jakie mogliśmy oglądać podczas przedsezonowych testów w Barcelonie. Co ciekawe, w garażu kierowcy towarzyszył zespół odpowiedzialny za jazdy pokazowe, a nie regularna ekipa wyścigowa.

Dla zespołu Renault tor Red Bull Ring nie był do tej pory szczęśliwym obiektem. Od 2016 roku bowiem, francuski zespół nie zdobył punktów w żadnym wyścigu o Grand Prix Austrii. Pomimo tak fatalnej passy Daniel Ricciardo nie traci optymizmu, patrząc na nadchodzący start sezonu.

"W zeszłym roku byliśmy na uboczu, ale teraz nie mogę doczekać się powrotu. Myślę, że dużo się nauczyliśmy po wyścigu w ubiegłym roku i teraz mamy szansę, aby to udowodnić" - powiedział Daniel Ricciardo.

"To interesujący tor, ponieważ okrążenie jest krótkie. Zaczyna się od długich prostych i ciasnych zakrętów, a potem dwie trzecie toru są bardzo szybkie i płynne. To okrążenie, które ma w sobie wszystko po trochu."

Ricciardo podkreślił, że jest jednocześnie zdeterminowany, aby kończąc swoją przygodę z Renault zrobić to w najlepszy możliwy sposób.

"Wchodzę do rywalizacji, aby zakończyć ten rozdział z Renault w najlepszy możliwy sposób."

"Nadal uważam, że sporo im zawdzięczam, zarówno na torze, jak i poza nim, więc cieszę się, że wkrótce wracamy do rywalizacji i mogę próbować zrobić dla nich co tylko w moich siłach" - zakończył Ricciardo.

W środę na torze Red Bull Ring za kierownicą bolidu Renault zasiądzie drugi kierowca tej ekipy – Esteban Ocon.

Image: © Renault Sport