Ricciardo: Czuję się spełniony po przejechaniu solidnego sezonu

Daniel Ricciardo - Renault DP World F1 Team /  © Renault Sport

Daniel Ricciardo, który po dwóch latach opuszcza zespół Renault, przyznał, że czuje się spełniony po przejechaniu solidnego sezonu 2020, w którym dwukrotnie stanął na podium.

Australijczyk z dużymi nadziejami dołączył do francuskiej ekipy w 2019 roku, gdzie miał pełnić pierwszoplanową rolę przy powrocie zespołu do czołówki. Pierwszy sezon w stajni z Enstone upłynął jednak 31-latkowi pod znakiem sporych problemów, przez które Ricciardo na przestrzeni sezonu uzbierał zaledwie 54 punkty, kończąc zmagania na dziewiątej pozycji.

Sezon 2020 był jednak odmiennym epizodem, gdzie Renault przez dłuższy czas liczyło się w walce o trzecie miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Ricciardo zaś przez całą kampanię regularnie kończył zmagania na czołowych lokatach, dojeżdżając również dwukrotnie w pierwszej trójce. W wyniku systematyczności zawodnik z Perth zakończył współpracę z ekipą jako piąty kierowca tegorocznych mistrzostw świata z dorobkiem 119 punktów.

„To był dobry wyścig, który zwieńczył zakończenie naszej współpracy" - stwierdził Ricciardo.

„Pętla toru Yas Marina nie zawsze dostarcza wielu emocji, ale mimo tego czuje, że wykonałem bardzo dobrze swoją pracę. Bolid od samego początku był bardzo szybki, gdy używałem twardych opon. Nasza strategia zakładała jeden późny postój, który się opłacił, a dzięki świeżości opon na ostatnim okrążeniu przejechałem najszybsze okrążenie w wyścigu. To świetne uczucie móc w takim stylu zakończyć przygodę z zespołem."

Zapytany o swoje odczucia związane z ostatnim wyścigiem w barwach Renault, odpowiedział:

„Jeżeli mam być szczery, to czuje się spełniony. Tegoroczny sezon był nieco chaotyczny i okrojony, ale mimo tego uważam, że był całkiem mocny w naszym wykonaniu. Jestem naprawdę podekscytowany dyspozycją zespołu oraz moimi wynikami. Zakończyłem zmagania na piątej lokacie wśród kierowców. Nie ma za to oczywiście żadnej nagrody, ale ten wynik pokazuje, jak świetną pracę wykonaliśmy w tym roku" - zakończył.

 

Image: © Renault Sport