Ricciardo: Czułem, że mogłem pojechać nieco szybciej

Daniel Ricciardo - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Daniel Ricciardo przyznał, że był bardzo zdziwiony tym, jak ułożyła się dla niego sobotnia czasówka. Dodał także, że czeka go jeszcze sporo pracy, aby móc w pełni przystosować się do charakterystyki bolidu McLarena.

Australijczyk nie będzie w żadnym stopniu dobrze wspominał kwalifikacji przed tegorocznym Grand Prix Portugalii, bowiem odpadł on z rywalizacji już w pierwszym segmencie, tracąc do swojego partnera z ekipy ponad sekundę. Finalnie Ricciardo wystartuje do jutrzejszego wyścigu z szesnastego pola, co jest dla niego najgorszą pozycją startową od GP Japonii 2019.

„Trudno mi wyjaśnić dokładnie, co się stało. Od samego początku sesji miałem problem ze złożeniem odpowiednich czasów we wszystkich trzech sektorach. Największych problemów doświadczałem w drugim sektorze. Naprawdę bardzo ciężko mi wyjaśnić dzisiejszą sytuację. Jest to dla mnie trudne do zrozumienia” – stwierdził kierowca z Perth.

„Opony pośrednie spisywały się w porządku, ale niestety nie udało mi się złożyć na nich czystego okrążenia. Po przejściu na miękkie ogumienie również nie dało się uzyskać porządnego wyniku. Już w pierwszym zakręcie czułem, że jazda w korku mi nie pomaga. W końcówce mojego ostatniego okrążenia próbowałem po prostu trzymać się z tyłu innego samochodu, ale wówczas starałem się już tylko odrabiać straty, ponieważ popełniłem wcześnie kilka błędów.”

„Nie wiemy w tej chwili, dlaczego tak trudno było mi złożyć dobre okrążenie. Moim zdaniem złożyło się na to wiele czynników, a do urwania było dobrych parę dziesiątych sekundy. Czułem, że mogłem uzyskać nieco lepszy rezultat. Szesnasta lokata nie jest dla mnie wymarzonym wynikiem.”

„Uważam, że wciąż próbuję wyzbyć się mojego starego stylu jazdy. Jestem świadomy tego, w jaki sposób podchodzę do każdego z zakrętów. Byłem przekonany, że wczoraj zrobiłem krok w dobrym kierunku, bowiem czułem się bardziej komfortowo za kierownicą. Niestety mój wynik z kwalifikacji sprawił, iż mam zamazany obraz mojej sytuacji. Muszę się z tym przespać” – zakończył.

Image: © McLaren F1