Ricciardo: Krytykę ze strony Helmuta Marko należy uznawać za komplement

Daniel Ricciardo i Helmut Marko / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Australijczyk podzielił się swoimi doświadczeniami z czasów współpracy z Helmutem Marko i podpowiedział Sergio Perezowi, w jaki sposób radzić sobie z twardym wizerunkiem doradcy zespołu Red Bulla.

Austriak powszechnie uważany jest za bardzo surową i zdystansowaną osobę. Daniel Ricciardo, były kierowca ekipy z Milton Keynes uważa jednak, że Marko z czasem staje się coraz łagodniejszy.

„Helmut bardzo złagodniał w ostatnich latach” - powiedział Ricciardo.

„Czuję, że naprawdę stał się milszy.”

31-latek przyznał, że w przeszłości bardzo obawiał się rozmów sam na sam z szarą eminencją swojej ówczesnej ekipy. Zaznaczył jednak, że krytyka płynąca z jego ust zawsze była rzeczowa i konstruktywna.

„Jest stuprocentowo przejrzysty i uczciwy. Jeśli nie jesteś zbyt dobry, to on po prostu to powie. Trzeba tylko zgodzić się na konstruktywną krytykę i nie brać wszystkiego do siebie.”

„Marko robi to wszystko, aby wydobyć z zawodnika to, co najlepsze. Mówi to, ponieważ się troszczy o swoich kierowców i wierzy w nich.”

„Jeżeli kogoś krytykuje, to w pewien sposób należy uznać to za komplement.”

Obecnie o dobre relacje z doktorem Marko będzie musiał zadbać Sergio Perez, który w sezonie 2021 zadebiutuje w barwach Red Bulla.

„Po prostu go przytul, zobaczymy, jak on sobie z tym poradzi” - zaproponował Ricciardo swojemu meksykańskiemu koledze.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool