Ricciardo: Mamy możliwość regularnego zwyciężania

Daniel Ricciardo - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Daniel Ricciardo wierzy, że jego zwycięstwo w Grand Prix Włoch to dowód na to, iż McLaren jest już gotowy na kolejny krok ku włączeniu się do czynnej walki o mistrzostwo.

W zeszłym miesiącu Australijczyk stał się sensacyjnym triumfatorem wyścigu na włoskim torze Monza, przerywając tym samym okres dziewięciu lat bez reprezentanta McLarena na najwyższym stopniu podium. Jego partner z ekipy, Lando Norris, zajął wówczas drugie miejsce – był to pierwszy dublet ekipy z Woking od sezonu 2010.

„To, co moje zwycięstwo zrobiło dla zespołu, jest niesamowite, ponieważ McLaren zdobywał podia, ale wygrana potwierdza nasze przekonanie, że mamy możliwość regularnego zwyciężania” – powiedział Ricciardo dla podcastu „Beyond the Grid”.

„Nawet jeśli spojrzymy na mechaników; mieliśmy najszybszą zmianę opon na Monzy mimo tego, że nie jesteśmy z tego znani. Wykonanie więc czegoś takiego, przy takiej presji, pokazuje, że mamy tu grupę zwycięzców i to mnie ekscytuje.”

„Prawda jest taka, że Monza udowodniła wszystko, ponieważ zdobyliśmy zwycięstwo i nikt z zespołu się nie poddał oraz opanował swoje emocje, co jest naprawdę ważne.”

Ricciardo przyznał, że nie może się doczekać zmiany przepisów technicznych w 2022 roku, dodając, iż widzi w nich szansę McLarena na zbliżenie się do czołówki stawki.

„Jest to ekscytujące dla całego sportu. Dla nas w McLarenie jest to kolejna okazja na zbliżenie się do czołówki.”

„Zespół jest na świetnej drodze [ku temu], czego byłem częścią w tym roku, więc plan jest taki, aby to kontynuować po zmianie zasad.”

„Myślę, że jest to dla nas szansa, aby, jak to powiedzieć, zrobić większy krok. Każdy zespół ma taką samą szansę i każdy myśli tak samo, więc to nie tylko nasz pomysł. Jednak sama myśl o tym sprawia, że się uśmiecham” - dodał Australijczyk.

Image: © McLaren F1