Ricciardo: Musimy brać przykład z McLarena

Daniel Ricciardo uważa, że zespół Renault powinien wziąć przykład z ekipy McLaren pod kątem wprowadzanych poprawek, które zdecydowanie poprawiły formę ekipy z Woking.

Początek sezonu dla francuskiego zespołu fabrycznego był bardzo trudny i z zapowiedzianej dominacji w drugiej części stawki pozostały tylko wspomnienia. Aktualnie Renault znajduje się na piątej pozycji w klasyfikacji konstruktorów ze stratą dwudziestu punktów do ekipy McLaren.

Zarówno Daniel Ricciardo, jak i Nico Hulkenberg, otrzymali na Grand Prix Francji spory pakiet poprawek, który jednak nie przyniósł zamierzonych rezultatów. Sytuacja podczas ostatniego wyścigu na Red Bull Ringu była jeszcze gorsza, a kierowcy tego zespołu nie byli w stanie wskazać dokładnej przyczyny takiego stanu rzeczy.

"Pierwsza połowa sezonu była dla nas bardzo trudna z wyjątkiem jednego-dwóch wyścigów, które potoczyły się dla nas bardzo dobrze, szczególnie mam tutaj na myśli wyścig w Kanadzie. Zrobiliśmy krok w tył, więc teraz musimy z dużym rozpędem rozpocząć weekend na Silverstone" - powiedział Daniel Ricciardo.

"McLaren jest w tym sezonie rewelacyjny. Poczynili ogromny postęp, co jest bardzo imponujące. Musimy wziąć z nich przykład i wprowadzić podobny pakiet poprawek, który zacznie w końcu działać poprawnie."

"McLaren znalazł bardzo dobrą harmonię między siłą docisku a osiągami na prostych, co przekłada się na ich dotychczasowe wyniki. Nasz pakiet aktualnie nie działa, tak jakbyśmy tego oczekiwali."

"Przed nami jeszcze sporo pracy, która pozwoli nam lepiej zrozumieć nasz problem" - podsumował Australijczyk.