Ricciardo: Muszę zrozumieć, gdzie tracę czas podczas okrążenia

Daniel Ricciardo - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Daniel Ricciardo był zdumiony po niezbyt udanych pierwszych treningach i chce dowiedzieć się, co może poprawić, by w sobotę powalczyć o dobrą pozycję na starcie.

Australijczyk osiągnął piętnasty czas w obu czwartkowych sesjach, tracąc za każdym razem ponad półtorej sekundy do najlepszego kierowcy. W drugim treningu wyprzedził jedynie reprezentantów Haasa i Williamsa oraz Yukiego Tsunodę z AlphaTauri, który przedwcześnie zakończył przygotowania po uderzeniu w bariery.

Zwycięzca Grand Prix Monako z 2018 roku stwierdził, że dobrze czuł się w aucie i musi sam zrozumieć, dlaczego jego wyniki nie były dostatecznie zadowalające.

„Czułem się pewny siebie, po prostu nie przełożyło się to na dobry czas okrążenia” - powiedział Daniel Ricciardo.

„Zza kierownicy było to dość frustrujące, ponieważ przekroczyłem linię mety i pomyślałem, że przejechałem przyzwoite okrążenie, a okazało się, że mam dopiero 12., 15., a raz nawet 17. wynik.”

„Irytuje mnie to, ponieważ jestem daleko od czołówki. Na szczęście w piątek jest dzień wolny, więc będę próbował dowiedzieć się, gdzie i dlaczego tracę czas na okrążeniu.”

„Drugi sektor był moim najsłabszym, a to zakręty numer pięć i sześć, bardzo wolne. To trochę zaskakujące, że tak dużo tam tracę.”

„Przyjrzę się zebranym danym i postaram się wykorzystać wolny piątek, aby rozwiązać ten problem” - przyznał.

W lepszym nastroju był drugi z kierowców stajni z Woking, Lando Norris. Brytyjczyk zaliczył całkiem udane sesje treningowe, plasując się na siódmej i szóstej pozycji.

„To był dobry dzień. Od samego początku czułem się komfortowo, co jest tutaj bardzo ważne. Samochód dobrze się prowadzi, jest dość szybki i myślę, że nawet całkiem konkurencyjny.”

„W aucie czuję się dobrze, jest jednak kilka rzeczy, które chcę poprawić na kolejne dni. Ogólnie był to udany dzień, lepszy niż się spodziewałem” – podsumował.

Image: © McLaren F1