Ricciardo: Nadal kocham Formułę 1 całym sercem

Daniel Ricciardo - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Etatowy zawodnik McLarena, Daniel Ricciardo, przyznał, iż w dalszym ciągu darzy szczególnym uczuciem najwyższą serię wyścigów samochodowych, nawet w obecnej sytuacji, w której jego przyszłość w Formule 1 stoi pod dużym znakiem zapytania.

Australijczyk nie radzi sobie najlepiej od momentu przejścia do stajni z Woking wraz z rozpoczęciem sezonu 2021. Przełomowym momentem w historii jego startów dla ekipy Zaka Browna była wygrana w Grand Prix Włoch na torze Monza. Ricciardo wywalczył pierwsze zwycięstwo dla McLarena od 2012 roku.

Jednak to Lando Norris sprawia lepsze wrażenie po półtorarocznej współpracy z bardziej doświadczonym kolegą. W ostatnich dniach 33-latek został powiązany z powrotem do Alpine. Padokowe plotki donoszą również, iż jego miejsce na sezon 2023 w brytyjskim zespole przejąć ma Oscar Piastri.

Ośmiokrotny zwycięzca wyścigu Formuły 1 w tym jakże trudnym dla siebie okresie twierdzi, iż jego miłość do królowej motorsportu jeszcze się nie zakończyła.

„Ten sport jest jednym z tych, w których jesteś tak dobry, jak podczas ostatniego wyścigu” – powiedział Ricciardo.

„W pewnym sensie, pomijając momenty, w których wygrywasz, zawsze jest coś do udowodnienia: dla fanów albo tylko dla siebie. Myślę, że najważniejsze jest [zrobić to] przede wszystkim dla samego siebie. Wierzę, że mogę nadal to robić i to na najwyższym poziomie. Zawsze staram się to sobie pokazać.”

„W dalszym ciągu możesz odnaleźć [tu] szczęście. W tym sporcie współczynnik wygranych jest niższy w porównaniu do dyscyplin zespołowych, gdzie wynosi on prawdopodobnie pięćdziesiąt procent” – kontynuował.

„Musisz sobie z tym poradzić i zrozumieć, że nie wygrasz w każdy weekend, ale nadal możesz wyznaczać sobie inne cele i sposoby na znalezienie szczęścia i spełnienia. Ta dyscyplina potrafi generować niezwykłe emocje, czasem frustrację, ale nadal kocham to bardziej niż cokolwiek innego.”

Daniel Ricciardo zajmuje obecnie dwunaste miejsce w klasyfikacji mistrzostw. W trakcie trzynastu rozegranych do tej pory rund sezonu 2022 zdobył jedynie dziewiętnaście punktów.

Image: © McLaren F1