Ricciardo: Nie jestem zadowolony z mojego pierwszego wyścigu w barwach McLarena

Daniel Ricciardo - Mclaren F1 Team / © McLaren F1

Daniel Ricciardo dość sceptycznie ocenił swój występ w GP Bahrajnu, zwracając uwagę na problem dotyczący tempa wyścigowego. W zupełnie innym nastroju po rywalizacji wypowiedział się Lando Norris, który ukończył zmagania tuż za podium.

McLaren, podczas weekendu na torze Sakhir, potwierdził swoje aspiracje do obrony trzeciej lokaty w klasyfikacji konstruktorów, zdobywając w niedzielę łącznie osiemnaście punktów, co było trzecią największą zdobyczą punktową w stawce.

„Ogólnie rzecz biorąc był to dla nas niezły weekend i nie możemy narzekać na nasz wynik. Z punktu widzenia zespołu bardzo dobrze jest zacząć sezon z czwartym i siódmym miejscem” – stwierdził Australijczyk.

„Nadal musimy się jednak sporo nauczyć. Jeżeli mam być szczery, to nie jestem zadowolony z przebiegu mojego wyścigu. Bardzo trudno było odnaleźć odpowiednie tempo i za każdym razem, kiedy próbowałem wycisnąć coś więcej z bolidu, nie przynosiło to żadnego rezultatu. Zebraliśmy jednak sporo danych, więc mam nadzieję, że wyciągniemy z tej siódmej lokaty sporo wniosków.”

„Jestem bardzo zadowolony. To nie tylko dobry rezultat dla mnie, ale również dla całej ekipy. To naprawdę znakomity wynik, jak na pierwszy weekend sezonu. Przez cały dystans wyścigu kontrolowałem tempo i trzymałem się z dala od kłopotów. Wspaniale było powalczyć z innymi kierowcami w optymalnym tempie. Jest to dla nas bez wątpienia dobry prognostyk na przyszłość” – dodał Lando Norris.

Image: © McLaren F1