Ricciardo: Nie powinniśmy dopuścić do zwycięstwa Pereza

Daniel Ricciardo - Renault DP World F1 Team /  © Renault Sport

Zdaniem Daniela Ricciardo, Sergio Perez po pechowym starcie i spadku na ostatnie miejsce nie powinien mieć szans na wygraną w wyścigu.

Australijczyk, który ukończył rywalizację w Grand Prix Sakhiru na piątym miejscu, pogratulował świetnego występu swojemu zespołowemu koledze, dla którego było to pierwsze podium w karierze.

„Było bardzo ciężko i ostatecznie zająłem piąte miejsce, co zazwyczaj określiłbym jako dobry wynik. Gratulacje za drugie miejsce należą się Estebanowi” – powiedział kierowca Renault.

Ricciardo odniósł się także do znakomitego wyniku zawodników ekipy Racing Point, którzy znaleźli się na pierwszej i trzeciej pozycji.

„Widząc naszych rywali z Racing Point na pierwszym i trzecim miejscu, muszę im pogratulować.”

„Jeżeli jednak jakiś samochód zjeżdża do alei serwisowej na pierwszym okrążeniu, to nie można pozwolić mu wygrać. Czuję, że wszyscy coś przegapiliśmy.”

31-latek przez większość dystansu wyścigu także liczył się w walce o miejsce w czołowej trójce. Jak sam jednak przyznał, jego szanse zostały pogrzebane przez strategiczny ruch Daniiła Kwiata.

„To nie była dla nas łatwa niedziela. Zostałem wezwany do moich mechaników, ale nastąpiło to w momencie, kiedy minąłem już wjazd do pitlane, a potem zostałem podcięty przez Daniiła.”

„Potem spędziłem za nim cały drugi stint. Czułem, że z każdym okrążeniem moje podium wymyka mi się z rąk.”

„To chyba najbardziej rozczarowujące piąte miejsce od bardzo dawna."

Renault nadal rywalizuje z Racing Point oraz McLarenem o trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej konstruktorów, ale ponieważ do końca sezonu pozostał tylko jeden wyścig, szanse francuskiego zespołu należy uznać za wyłącznie matematyczne.

Image: © Renault Sport