Ricciardo: Nie uważam się za dziewiątego najlepszego kierowcę w stawce

Daniel Ricciardo z zespołu Renault przyznał, że stawia się wyżej niż na dziewiątej lokacie, którą osiągnął w sezonie 2019 i nie zamierza wykorzystać tego pretekstu, aby nie walczyć o lepsze miejsce.

Australijczyk po kilku sezonach startów dla zespołu Red Bull Racing przeniósł się do fabrycznej ekipy Renault i wiedział, że nie będzie w stanie walczyć o zwycięstwa i kolejne miejsca na podium, jednak wyniki Ricciardo nie spełniły jego, jak i oczekiwań zespołu.

Bolid Renault nie był jednak w stanie dostarczyć Australijczykowi odpowiednich osiągów, aby ten mógł walczyć o lepsze lokaty, jednak kierowca z numerem #3 nie chce poprzestać jedynie na dziewiątej pozycji i walczyć o wyższe cele.

"Obiektywnie mówiąc, nie jest dobrze, nie uważam się za dziewiątego najlepszego kierowcę w stawce" - powiedział Daniel Ricciardo dla Crash.net. "Nie przyglądam się temu zbytnio, ponieważ uważam, że jestem lepszy."

"Czy chce być dziewiąty przez następne kilka lat i mieć wymówkę, że jestem lepszy niż dziewiąty? Nie. Nie lubię siebie widzieć na dziewiątym miejscu."

"Nie mam nic przeciwko temu sezonowi. Zakładałem, że będzie trudno. Przychodząc do nowego zespołu, ludzie już to robili, więc nie jest to niemożliwe."

Australijczyk przyznał, że nie docenił redukcji przyczepności, przechodząc z Red Bulla do Renault, jednak jak sam dodał, był zadowolony ze swojego osobistego rozwoju w sezonie 2019.

"Muszę się bardziej dostosować, powiedziałby Charles. Jednak dla mnie przejście z Toro Rosso do Red Bulla, a jego z Alfy do Ferrari i jazda samochodem z większą przyczepnością jest zawsze łatwiejsza."

"To łatwiejsze niż przejście z Red Bulla. Jak się do tego przystosowałem, byłem całkiem zadowolony, ale w kilku wyścigach nie byłem zadowolony ze swojej jazdy, spodziewałem się więcej, ale dobrze się rozwijałem."

Daniel Ricciardo w sezonie 2020 będzie rywalizował u boku Estebana Ocona, który z początkiem tego roku zastąpił Nico Hulkenberga.