Ricciardo o propozycji Red Bulla: Jest to najbardziej prawdopodobna opcja na tym etapie

Daniel Ricciardo / © McLaren F1

Australijczyk przyznał, że oferta zaproponowana przez zespół Red Bull Racing, która gwarantuje stanowisko trzeciego kierowcy, jest dla niego najbardziej prawdopodobną opcją.

Helmut Marko na początku tygodnia zasugerował, że Daniel Ricciardo wróci do zespołu Red Bull, jednak Christian Horner wyjaśnił, że kontrakt między ekipą a Australijczykiem nie został jeszcze podpisany. Dodał również, że ewentualny powrót będzie wiązał się jedynie z rolą rozwojową i marketingową.

„Daniel to wielka postać. Jednak jego występy w tym roku były rozczarowujące. Myślę, że chciałby znacznie więcej od tegorocznej kampanii. Wciąż jest jednym z największych postaci w F1 i oczywiście w przeszłości był juniorem Red Bulla.”

„Jesteśmy bardzo aktywni jako zespół, robimy wiele pokazowych przejazdów i imprez, a posiadanie kierowcy o profilu i historii Daniela w ekipie jest dla nas tylko atutem” – podkreślił.

„Oznacza to, że utrzymuje on kontakt z F1 i oczywiście będziemy mogli współpracować z nim w symulatorze, będzie uczestniczyć potencjalnie w niektórych wydarzeniach, jeśli oczywiście podpisze kontrakt. Jestem jednak pewien, że to wszystko stanie się jasne w przypadku podpisania przez niego umowy.”

Australijczyk odniósł się do tej kwestii w Abu Zabi i przyznał, że traktuje propozycję Red Bulla jako najbardziej odpowiednią w obecnej sytuacji.

„Wiedziałem, że chcę mieć w przyszłym roku trochę wolnego od fotela wyścigowego i po prostu od rywalizacji.”

„To było dość męczące, przez ostatnie kilka lat rywalizować, więc było dla mnie całkiem jasne, krótko po przerwie letniej, że to jest to, czego chcę i co będzie dla mnie najlepsze.”

„Więc wtedy było: Ok. Co jest kolejną najlepszą rzeczą? I im więcej o tym myślałem, aby być zaangażowanym, w jakimś stopniu z topowym zespole, to było oczywiście preferencją” – kontynuował.

„Nie zostało to jednak zrealizowane. Dlatego też nie wyszedłem i nie potwierdziłem tego, ponieważ nadal nie jest to zrobione. Oczywiście mogę teraz spojrzeć w oczy i powiedzieć, że jest to najbardziej prawdopodobna opcja na tym etapie.”

Dla Australijczyka współpraca z Red Bullem w roli trzeciego kierowcy nie tylko pozwoliłoby mu utrzymać aktywny kontakt z Formułą 1, ale także w odpowiednim momencie doprecyzować jego ambicje na 2024 rok.

„Szczerze mówiąc, myślę, że w pewnym sensie związane jest z tym też piękno. To albo podsyci ogień i sprawi, że będę głodny i bardziej zmotywowany niż kiedykolwiek, albo faktycznie będzie jak «Oh, to jest właściwa rzecz dla ciebie», a w takim przypadku będę bardzo szczęśliwy.”

„Więc jeśli w przyszłym roku nie będę zainteresowany powrotem, to znaczy, że będę robić jakieś naprawdę fajne rzeczy” – podsumował Ricciardo.

Image: © McLaren F1