Ricciardo: Podziwiam obecną formę Red Bulla, ale nie żałuję mojej decyzji

Daniel Ricciardo - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Daniel Ricciardo przyznał, iż nie żałuje odejścia z Red Bulla, pomimo że jego były zespół walczy obecnie o mistrzostwo świata w obu klasyfikacjach.

Australijczyk reprezentował barwy stajni z Milton Keynes w latach 2014-2018, po czym zdecydował odejść się z zespołu, wskutek nadmiernej faworyzacji Maxa Verstappena.

Zawodnik z Perth w następnym etapie swojej kariery trafił do ekipy Renault, w której startował przez dwa sezony, a następnie podpisał trzyletni kontrakt z McLarenem.

„Nie, nie żałuje niczego. Uważam, że za każdą moją decyzją stał konkretny powód, a każdy wybór, przed jakim stajesz, odbywa się w określonym czasie twojego życia i jest przez ciebie uważany za najlepszy i najwłaściwszy w danym czasie. Na pewno nie oglądam się za siebie z jakimkolwiek żalem i nie kwestionuję żadnego mojego posunięcia" - stwierdził Daniel Ricciardo.

„Bacznie obserwuje poczynania Red Bulla w tym roku i naprawdę się cieszę z ich wyników. Nie chce zostać mylnie zrozumianym, bo oczywiście chciałbym wygrywać, aczkolwiek bardzo cieszy mnie fakt, że są w stanie rzucać wyzwanie Mercedesowi, a ponadto wyglądają tak, jakby w tym roku naprawdę polowi na tytuł."

„W Austrii zaliczyłem krótkie spotkanie z Christianem Hornerem oraz kilkoma innymi osobami z Red Bulla. Jestem naprawdę bardzo podekscytowany tym, co robią, ale jeżeli chodzi o mnie, to na pewno niczego nie żałuje. Takie po prostu jest życie."

Image: © McLaren F1