Ricciardo powróci do bolidu Formuły 1 na lipcowe testy opon Pirelli

Daniel Ricciardo - Oracle Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Daniel Ricciardo potwierdził, że zasiądzie w kokpicie bolidu Formuły 1 i weźmie udział w testach opon Pirelli na torze Silverstone w lipcu.

Australijczyk po rozczarowującym sezonie 2022 w barwach McLarena stracił fotel wyścigowy na tegoroczną kampanię, a ponieważ nie znalazł odpowiedniego miejsca w konkurencyjnym aucie, przyjął ofertę Red Bulla i objął funkcję kierowcy rezerwowego.

Ze względu na ograniczenia w Formule 1, dotyczące testów, większość pracy Ricciardo wykonuje w symulatorze, jednak podczas rozmowy ze stacją ESPN potwierdził, że ponownie wyjedzie na tor i zasiądzie za kierownicą RB19.

„Pracowałem w symulatorze, ale będę jeździł RB19 w lipcu po wyścigu na torze Silverstone – wezmę udział w testach Pirelli” – potwierdził Ricciardo.

Rezerwowy kierowca zespołu Oracle Red Bull Racing wielokrotnie przyznawał, że chce powrócić na pełen etat do kokpitu samochodu F1 w 2024 roku, a wyjazd na brytyjską pętlę będzie dobrą okazją do zaprezentowania swojej prędkości i umiejętności.

„Z pewnością jestem podekscytowany prowadzeniem szybkiego samochodu, ale także auta, które być może nadal wydaje mi się znajome.”

„Jestem po prostu podekscytowany, że znów będę jeździł i spróbuję przypomnieć zespołowi, że kiedyś odnosiłem wiele sukcesów i nadal mogę pokonywać szybkie okrążenia” – podkreślił Ricciardo.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool