Ricciardo: Szybko weszliśmy w rytm podczas rundy w Kanadzie

Daniel Ricciardo - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Zespół McLaren wraz z Danielem Ricciardo szybko odnaleźli rytm na torze w Montrealu, gdzie Australijczyk odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w karierze w 2014 roku.

Ricciardo podczas pierwszej sesji treningowej pobił czas swojego kolegi z zespołu, kończąc piątkowe zmagania w połowie stawki na dziesiątym miejscu.

Równie dobre tempo pokazał w drugiej sesji, będąc zaledwie 0.044 sekundy za Lando Norrisem, co przełożyło się na dziewiąte miejsce.

„Zdecydowanie tęskniłem za tym torem, po kilku latach nieobecności” – powiedział Daniel Ricciardo. „To była świetna zabawa. Cieszyłem się z jazdy. Jest niesamowity – jeden z najlepszych torów według mojej opinii. Myślę, że dość szybko weszliśmy w rytm i pokazaliśmy dobre wyniki.”

„Ogólnie rzecz biorąc, to był po prostu przyjemny piątek. Cieszę się, że wróciłem” – podkreślił.

W ostatnich tygodniach Daniel Ricciardo jest pod dużą presją ze względu na bardzo słabe wyniki, szczególnie na tle swojego kolegi z zespołu.

Po drugiej stronie garażu Lando Norris narzekał na kilka problemów, które komplikowały jego pracę podczas treningów, ale zdołał zaprezentować dobre tempo, szczególnie podczas drugiej sesji.

„To był trudny dzień. Powiedziałbym, że pozytywny, ponieważ zrobiliśmy, to co chcieliśmy, ale nie wykonaliśmy pełnego programu” – przyznał Lando Norris.

„Mieliśmy kilka problemów, więc nie jeździłem, tak często, jak chciałem. Jesteśmy trochę z tyłu z kilkoma rzeczami, zwłaszcza jeśli chodzi o długie przejazdy.”

„Poza tym samochód jest w rozsądnym położeniu. Zdecydowanie mamy trochę pracy do zrobienia, aby dorównać znacznie szybszym samochodom przed nami.”

Image: © McLaren F1