Ricciardo: Wyścig na Nurburgringu może być naprawdę szalony

GP Europy 2013 / © Scuderia Ferrari

Kierowca zespołu Renault, Daniel Ricciardo uważa, że nieprzewidywalna pogoda, która prognozowana jest na najbliższy weekend, może doprowadzić do niezwykle szalonego wyścigu.

Tor Nurburgring, który ostatni raz gościł F1 w sezonie 2013, jest ulokowany w paśmie górskim, co sprawia, że teren ten jest bardzo podatny na opady deszczu. Prognozy na najbliższy weekend mówią o 50-procentowej szansie na deszcz każdego dnia. Większym problemem jednak dla zespołów i kierowców będzie temperatura, która przez wszystkie trzy dni ma oscylować w granicy zaledwie 10 stopni Celsjusza. Więcej na temat specyficznej aury podczas GP Eifelu można przeczytać TUTAJ.

Australijczyk, pomimo mało optymistycznych prognoz, jest bardzo ciekawy, jak w tak specyficznych warunkach zachowywać będzie się jego bolid.

„Weekend na torze Nurburgring będzie zdecydowanie różnił się od dotychczasowych rund, które rozgrywane były w korzystnych warunkach pogodowych” – przyznał Ricciardo.

„Prognozy pogody mówią, że weekend będzie dość zimny z dużym prawdopodobieństwem wystąpienia opadów, co będzie sporym wyzwaniem szczególnie pod kątem opon. Ciekawie jednak będzie zobaczyć, jak w takich warunkach zachowuje się bolid.”

„Patrząc na porę roku i panujący w tej części świata klimat, możemy spodziewać się dość nieprzewidywalnego weekendu. Wyścig może być naprawdę szalony, ale będę przygotowany w stu procentach na każde warunki.”

Dla Ricciardo rywalizacja na torze Nurburgring nie będzie debiutem, ponieważ w sezonie 2013 ścigał się tutaj w barwach ówczesnej ekipy Toro Rosso.

„Ostatnia szykana jest bardzo ciekawa. Wchodzi się w nią z dużą prędkością i mocno atakuje krawężniki, przez co wyjście z niej jest naprawdę szalone.”

„Dzisiejsze samochody Formuły 1 powinny być tu bardzo szybkie. Jedziemy tam bazując na naszych ostatnich pozytywnych doświadczeniach” – zakończył.

Image: © Scuderia Ferrari