Ricciardo zastąpi Sainza w McLarenie?

Ricciardo zastąpi Sainza w McLarenie?

Według doświadczonego dziennikarza, Leo Turriniego, Australijczyk Daniel Ricciardo zastąpi Carlosa Sainza w zespole McLaren, a oficjalne potwierdzenie tej informacji ma pojawić się jeszcze w tym tygodniu.

Decyzja zespołu Scuderia Ferrari oraz Sebastiana Vettela o zakończeniu współpracy wraz z końcem sezonu 2020, na nowo uruchomiła rynek transferowy w Formule 1. Zdaje się jednak, że pierwsze elementy tej układanki zaczynają już znajdować się na swoim miejscu.

Wkrótce po oficjalnym komunikacie Ferrari, Carlos Sainz został okrzyknięty głównym kandydatem na zajęcie wolnego fotela w czerwonym bolidzie z Maranello. Co więcej, zdają się to potwierdzać słowa jego ojca, utytułowanego kierowcy rajdowego, który przyznał, że wszystko bardzo szybko się zmienia.

Wobec potencjalnego odejścia utalentowanego Hiszpana, zespół McLaren musi skupić się na poszukiwaniu jego zastępcy. Na pierwszych miejscach do zajęcia miejsca w zespole u boku Lando Norrisa są obecnie dwa nazwiska: Daniel Ricciardo oraz Sebastian Vettel. Obaj kierowcy znajdować się będą w tej samej sytuacji – ich kontrakty kończą się wraz z sezonem 2020.

Zdaniem Leo Turriniego, który powołuje się na źródła w zespole McLaren, to właśnie Australijczyk podpisał już kontrakt ze stajnią z Woking:

„Sainz jest solidnym kierowcą. Ricciardo? Wygląda na to, że podpisał już umowę z McLarenem.”

Sytuacja taka miałaby bardzo ciekawe następstwa, bowiem wówczas do walki o wolny fotel w Renault stanąłby Sebastian Vettel, a także – z dużym prawdopodobieństwem – Fernando Alonso, który od pewnego czasu wyraźnie stara się zbliżyć na nowo do Formuły 1.

Przeciwne informacje płyną jednak z innych źródeł. Austriacki portal motorprofis.at sugeruje, że to Sebastian Vettel zostanie zespołowym kolegą Lando Norrisa, a zdaniem dziennikarzy serwisu motorsport-total.com, decyzja o obsadzie drugiego kokpitu zapadnie jeszcze w tym tygodniu.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool