Ricciardo zmotywowany agresywnym występem na Paul Ricard

Daniel Ricciardo - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Kierowca McLarena, Daniel Ricciardo, był zadowolony z wyniku niedzielnego Grand Prix Francji, w którym nadrobił kilka pozycji i ukończył rywalizację na szóstym miejscu.

Kwalifikacje były mniej udane dla reprezentantów stajni z Woking. Lando Norris uzyskał w sobotniej czasówce ósmy czas, a Ricciardo dziesiąty rezultat. W wyścigu obaj kierowcy wyprzedzili jednak kilku rywali i ukończyli zmagania odpowiednio na piątej i szóstej pozycji, dzięki czemu brytyjski zespół był najlepszy spośród ekip ze środka stawki.

Australijczyk przyznał, że jest zadowolony ze swojego występu na torze Paul Ricard, zwłaszcza że ostatnio wciąż zmagał się z trudnościami w przystosowaniu się do nowego dla niego samochodu.

„To właśnie rywalizacja z innymi sprawia, że jestem szczęśliwy” – powiedział 31-latek.

„Co prawda najbardziej uwielbiam wygrywać, ale zaraz po tym lubię walkę, zabawę i, pomimo mojego uśmiechu, bycie agresywnym. To mój ulubiony styl, trochę się poprzepychać, dobrze się bawić i porozmawiać przez radio.”

„Pod koniec trochę się broniłem, nie byłem w stanie atakować przez cały wyścig. Jednak pierwszy przejazd bardzo mi się podobał.”

Dzięki solidnej zdobyczy punktowej swoich kierowców oraz słabej dyspozycji Ferrari, McLaren przeskoczył w klasyfikacji konstruktorów włoski zespół i teraz to ekipa z Woking zajmuje trzecią pozycję z 16-punktową przewagą.

Szóste miejsce Ricciardo to wyrównanie przez Australijczyka najlepszego wyniku w tym sezonie. Widać wyraźnie, że 31-latek coraz lepiej radzi sobie za kierownicą MCL35M, co sam potwierdza.

„To zdecydowanie kolejny krok we właściwym kierunku. Nadal nie dałbym sobie 10 na 10 punktów, ale stopniowo dochodzę do celu” – zaznaczył Ricciardo.

„Z pewnością czuję się o wiele bardziej komfortowo w samochodzie, mimo że nie jestem z niego tak zadowolony w wyścigu. To nadal stanowi dla mnie wyzwanie, ale najwyraźniej inni też miewają problemy.”

„Może to był po prostu styl tego wyścigu i takie były jego okoliczności. Dlatego dalej będę się uczyć i cieszę się z tego, co udało się osiągnąć z zespołem, to był dla nas dobry dzień” – podsumował.

Image: © McLaren F1