Richard Mille Racing zadebiutuje w pełnym sezonie FIA WEC

Richard Mille Racing / © Richard Mille Racing

Richard Mille Racing wystartuje w pełnym sezonie Długodystansowych Mistrzostw Świata w 2021 roku, wystawiając kobiecy skład w osobach Tatiany Calderon, Sophii Florsch i Beitske Visser.

Zespół wystartował w zeszłorocznej rywalizacji w Europejskiej Serii Le Mans, kończąc starty na dziesiątej lokacie w klasyfikacji generalnej z dorobkiem dwudziestu punktów. Kobiecy skład wziął także udział w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, który zakończyły na dziewiątej pozycji w klasie LMP2.

Calderon, Florsch i Visser w tegorocznej kampanii będą prowadzone przez Signatech i wykorzystają prototyp Oreca 07, który będzie oznaczony numerem #1, wcześniej rezerwowany dla ekip startujących w najwyższej kategorii LMP1.

"Cieszymy się, że możemy kontynuować przygodę zespołu Richard Mille Racing" - powiedział Philippe Sinault, dyrektor Signatech Automobiles. "To niezwykle motywujący projekt, ponieważ wykracza poza sportowy wymiar, generując wiele emocji i entuzjazmu."

"Robimy krok naprzód, dołączając do Długodystansowych Mistrzostw Świata, ale jesteśmy pewni siebie, biorąc pod uwagę umiejętności i krzywą uczenia się naszych trzech zawodniczek."

"Będzie kilka nowych rzeczy do rozwiązania, zwłaszcza z nowym pakietem oraz innym balansem operacyjnym, w porównaniu z zeszłym rokiem i biorąc pod uwagę zmiany zasad w LMP2, jednak mamy wielkie ambicje. Wszyscy widzieliśmy, że w zespole rozwija się wielka dynamika, która motywuje nas jeszcze bardziej do dążenia do jak najlepszych wyników."

Signatech, prócz prowadzenia kobiecego zespołu w klasie LMP2, wystawi także skład w najwyższej klasie wyścigowej pod nazwą Alpine Endurance Team, korzystając z dawnego samochodu Rebelliona R13 LMP1, przemianowanego na Alpine A470.

Image: © Richard Mille Racing