Risi Competizione potwierdza pierwszego kierowcę w składzie na Le Mans

Risi Competizione potwierdza pierwszego kierowcę w składzie na Le Mans

Zespół Risi Competizione potwierdził, że Pipo Derani poprowadzi Ferrari 488 GTE Evo podczas tegorocznego 24-godzinnego wyścigu Le Mans w klasie LMGTE Pro.

Dla Brazylijczyka będzie to piąty start w legendarnym długodystansowym wyścigu i drugi w Ferrari 488 GTE, po zeszłorocznym starcie dla ekipy AF Corse, z którą w klasie LMGTE Pro wywalczył piąte miejsce. Derani po raz pierwszy będzie się jednak ścigał z zespołem Risi Competizione.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Pipo dołączył do zespołu na tegoroczne Le Mans" - powiedział szef zespołu Giuseppe Risi.

"Jest dobrym kierowcą wyścigowym, dobrze znającym Ferrari 488 i jest dojrzały, jak na swój wiek. Jego entuzjazm jest zaraźliwy i nie możemy się doczekać, aby został częścią rodziny Risi Competizione."

"Le Mans jest klasycznym wyścigiem i ten zespół jest zawsze przygotowany na ten lub każdy inny wyścig, a po ukończeniu na drugim i trzecim miejscu w ostatnich latach, jesteśmy bardziej niż gotowi na powrót na szczyt."

Pipo Derani, dodał: "Jestem bardzo podekscytowany powrotem do Le Mans do klasy GTE Pro, która jest najbardziej ekscytującą i trudną kategorią w Le Mans oraz WEC. To fantastyczna szansa, że powrócę, jeżdżąc Ferrari, ponieważ w zeszłym roku również ścigałem się w Ferrari."

"Naprawdę cieszę się, że będą ścigał się dla Risi, który jest świetnym zespołem, pokazującym potencjał Ferrari w Ameryce, jak również w Le Mans."

"Mamy nadzieję, że uda nam się ukończyć wyścig o jedno miejsce wyżej niż w 2016 roku, kiedy zdobyli drugą lokatę. Mam nadzieję, że dzięki mojemu doświadczeniu w Le Mans będę mógł pomóc w osiągnięciu doskonałego wyniku."

"Jestem naprawdę szczęśliwy, że mogę dołączyć do zespołu Risi i wrócić do Le Mans w Ferrari" - dodał Brazylijczyk.

Dla zespołu Risi Competizione to pierwszy potwierdzony kierowca na tegoroczną edycję 24-godzinnego wyścigu Le Mans.