Robert Kubica czeka na decyzję Williamsa do grudnia

Robert Kubica czeka na decyzję Williamsa do grudnia

Polak oznajmił, że nie zamierza czekać na decyzję Williamsa dłużej niż do grudnia w sprawie obsadzenia drugiego fotela na sezon 2019.

Claire Williams dała jasno do zrozumienia, że Robert Kubica znajduje się na liście zawodników, którzy mogą reprezentować zespół w przyszłym roku, dodając, że byłby świetnym partnerem zespołowym dla George'a Russella. Mimo tak ciepłych słów, Polak nie zamierza stracić innych okazji, wierząc do końca w angaż w ekipie.

Jeśli to powiedziała (Claire - przyp. red.), może to prawda. Jednak czas się kończy, a ja nie zamierzam czekać, tak jak w zeszłym roku. Mam nadzieję, że niektóre decyzje zostaną podjęte wcześniej - oznajmił dla Sky F1 Robert Kubica.

Oczywiście moim głównym celem jest powrót do stawki królowej sportów motorowych, ale nie zamierzam czekać. Myślę, że sytuacja jest całkiem jasna i niedługo wszyscy się przekonamy.

Wydaje mi się, że zespół bierze pod uwagę różne scenariusze. Robię wszystko co do mnie należy i zobaczymy, czy dojdzie do porozumienia.

Robert Kubica podkreślił jednak, że bierze pod uwagę również inne opcje.

Priorytetem dla mnie jest F1, ale w grę wchodzą również inne serie. Musimy poczekać, ale na pewno w najbliższych kilku tygodniach wszystko będzie rozstrzygnięte. Przynajmniej z mojej strony - dodał Polak.