Robert Kubica: Czuję jakbym jeździł zupełnie innym samochodem niż George

Robert Kubica: Czuję jakbym jeździł zupełnie innym samochodem niż George

Różnica w czasach pomiędzy kierowcami zespołu Williams przekroczyła sekundę podczas drugiego treningu w Bahrajnie. Co może jednak świadczyć o takiej dysproporcji, gdy obaj kierowcy otrzymują na weekend wyścigowy samochodu w takiej samej konfiguracji?

Na to pytanie nie był w stanie odpowiedzieć Robert Kubica, który zwrócił uwagę, że pomiędzy jego samochodem a George'a Russella pojawiła się pewna różnica, która nie wiadomo skąd wynika.

O ile w Australii można było tłumaczyć to m.in. uszkodzoną podłogą w samochodzie Kubicy, tak już w Bahrajnie, mimo tej samej konfiguracji obu samochodów, różnica nadal jest odczuwalna i widoczna.

"Charakterystyka samochodu z tymi samymi ustawieniami jest zupełnie inna" - przyznał Polak.

"Po Australii miałem pewne wątpliwości, szczerze mówiąc, myślałem że było to spowodowane uszkodzeniem podłogi, ale tutaj podłoga jest w dobrym stanie."

"Chociaż używamy tych samych bazowych ustawień, mamy inne charakterystyki i jest to dość znaczące, coś w obrębie aerodynamiki, co wpływa na prowadzenie auta i ogólnie przyczepność. Musimy poczekać, aby odpowiedzieć na pytania."

"Miałem problemy w Australii, mam je tutaj. Myśleliśmy, że być może poszliśmy w złym kierunku z ustawieniami w Australii, dlatego zaczęliśmy z takimi samymi ustawieniami bazowymi jak George."

"Można zobaczyć, że mamy zupełnie inne charakterystyki aerodynamiczne i musimy zrozumieć tego przyczynę. To na pewno nie pomaga i jest jak jazda zupełnie innym samochodem."