Robert Kubica: Dobrze byłoby dostać szansę

Robert Kubica: Dobrze byłoby dostać szansę

Robert Kubica powrócił do Formuły 1 jako kierowca rezerwowy, jednak jego celem jest etat w fotelu wyścigowym, w pełnym wymiarze czasu.

Ciężki wypadek rajdowy Roberta Kubicy spowodował przerwanie jego kariery w Formule 1, jednak po sześciu latach powrócił do królowej sportów motorowych i w 2017 roku przetestował bolidy Renault oraz Williamsa w oficjalnych sesjach testowych F1.

Kubica był bardzo bliski powrotu jako kierowca wyścigowy, jednak ostatecznie pełni rolę kierowcy rezerwowego w sezonie 2018 w ekipie Williams.

Z jednej strony jestem szczęśliwy, że testuję i cieszę się, iż mam okazję dzięki Williamsowi być częścią zespołu oraz możliwość jazdy samochodem - powiedział Robert Kubica w rozmowie ze Sky Sports News.

Jednak, kiedy już tam jesteś, dobrze byłoby dostać szansę.

Muszę skoncentrować się na mojej pracy, którą wykonuję, a co przyniesie przyszłość, nie wiem.

Jeśli spojrzeć na ostatnie dwanaście miesięcy mojego życia, myślę, że mogę być naprawdę szczęśliwy z tego, co osiągnąłem - dodał Polak.

Kierowca rezerwowy zespołu Williams rozważa także zaangażowanie się w Długodystansowe Mistrzostwa Świata z zespołem CEFC TRSM Racing, z którym dwukrotnie testował na torze Motorland Aragon prototyp LMP1 Ginetta G60-LT-P1 Mecachrome.