Robert Kubica kierowcą rezerwowym i rozwojowym zespołu Williams

Robert Kubica kierowcą rezerwowym i rozwojowym zespołu Williams

Robert Kubica powraca do Formuły 1 wraz z zespołem Williams w roli kierowcy rezerwowego i rozwojowego - potwierdziła ekipa z Grove.

Polak weźmie udział w przedsezonowych testach w Barcelonie, testach odbywających się w trakcie sezonu oraz kilku sesjach treningowych podczas weekendów Grand Prix.

Doświadczenie Kubicy będzie niezwykle cenne dla zespołu i przyczyni się do rozwoju FW41.

W oświadczeniu zespół przyznał: _Robert będzie pomagał kierowcom wyścigowym, a inżynierowie zapewnią lepsze osiągi w kwalifikacjach i wyścigu. Oczywiście, jeśli będzie to wymagane, stanie się kierowcą etatowym. Będzie wspierał także dział medialny zespołu oraz sponsorski program wsparcia.

Jak powiedział Robert Kubica: Niezmiernie cieszę się, że dołączyłem do zespołu Williams jako rezerwowy i rozwojowy kierowca na ten sezon. Czuję, że jestem w lepszej kondycji fizycznej niż kiedykolwiek wcześniej, jednak zabrało mi sporo czasu aby dotrzeć tu gdzie jestem. Dlatego chciałbym podziękować zespołowi za możliwości, które od nich otrzymałem oraz wiarę we mnie.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy cieszyłem się powrotem do padoku Formuły 1, a obecnie nie mogę doczekać się pracy z technicznym zespołem Williamsa, zarówno w fabryce jak i na torze aby naprawdę pomóc w rozwoju FW41 oraz mieć wpływ na ich kampanię 2018.

Miałem możliwość prowadzić FW36 i FW40, więc nie mogę się doczekać aby zobaczyć jak FW41 spisuje się na torze, a także czekam z niecierpliwością na pracę z zespołem, by zapewnić maksymalizację osiągów samochodu.

Moim ostatecznym celem pozostają wyścigi w F1 i jest to kolejny ważny krok w tym kierunku: nie mogę się doczekać aby już zacząć.