Robert Kubica: Kolejny raz brakuje nam przyczepności

Robert Kubica: Kolejny raz brakuje nam przyczepności

Robert Kubica, który zajął w drugim treningu przed GP Austrii ostatnie miejsce, skarży się kolejny raz na główny problem Williamsa w tym sezonie, którym jest brak przyczepności.

Kierowca Williamsa prócz problemów z przyczepnością narzekał również na wiatr, który w znaczącym stopniu utrudniał w piątek życie wszystkim kierowcom.

"Za nami kolejny ciężki piątek. Mieliśmy spore problemy z przyczepnością, przez co nasz samochód bardzo się ślizgał" - powiedział po piątkowych treningach Robert Kubica.

"Przez cały piątek nie tylko my odczuwaliśmy skutki silnego wiatru, który w znaczący sposób utrudniał dziś życie wszystkim kierowcom. Najgorzej, gdy wiatr zaczyna wiać od tyłu, przez co auto robi się bardzo nieprzewidywalne, co można było zauważyć podczas wypadków Bottasa i Verstappena."

Dość spora różnica w czasach pomiędzy Kubicą i Russellem jest spowodowana faktem, iż Polak nie zdołał wykonać szybkiego okrążenia na miękkich oponach. Ma to związek z pojawieniem się na torze dwóch czerwonych flag i jednej żółtej, co uniemożliwiło Polakowi sprawdzenie tempa kwalifikacyjnego. Robert Kubica chciał pod koniec treningu wykonać krótką symulację kwalifikacyjną, ale nie dostał takiej zgody od swojego zespołu.

"W związku z incydentami na torze nie mogłem wykonać symulacji kwalifikacyjnej, ale to i tak nie miałoby żadnego znaczenia. Pomiędzy pierwszym a drugim treningiem wprowadziliśmy pewne zmiany, które jednak nie zadziałały. Mamy wraz z zespołem pomysł jak poprawić przyczepność, ale nie wiem, czy ten pomysł się sprawdzi" - dodał.