Robert Kubica: Musimy być realistami

Robert Kubica: Musimy być realistami

Kierowca Williamsa uważa, że Williams powinien myśleć "realistycznie", pod względem wyznaczonych celów na sezon 2019.

W ubiegłym tygodniu kierowcy Formuły 1 mieli okazję po raz pierwszy w tym roku przetestować tegoroczne bolidy zespołów, które reprezentują. Wszyscy zgodnie z planem w poniedziałek o 9 rano byli gotowi, aby wyjechać na tor Circuit de Barcelona-Catalunya i pokonać pierwsze kilometry nowymi samochodami. Wszyscy, oprócz ekipy Williams, która miała problemy ze złożeniem swojej maszyny, przez co Robert Kubica i George Russell stracili prawie trzy z czterech dni testowych.

Podczas testów w Hiszpanii Kubica powiedział, że Williams nie może myśleć o formie rywali. Zamiast tego priorytetem powinno być jak najlepsze przygotowanie samochodu do sezonu, tak aby bez problemów wystartować w pierwszym wyścigu w Australii.

"Wygląda na to, że nasi konkurenci są bardzo mocni. To mnie nie dziwi, ponieważ każdy zespół był zmuszony do ciężkiej pracy podczas przerwy zimowej w związku ze zmianami przepisów" – powiedział 34-latek.

"Musimy jednak skoncentrować się na sobie, spróbować osiągnąć wyznaczony cel wspólnie z zespołem. Oczywiście musimy być realistami, dlatego ważny będzie początek sezonu. Straciliśmy cenny czas podczas pierwszych przedsezonowych testów, ale nie możemy stać w miejscu. Wydaje mi się, że zespół potrzebuje pozytywnych dni. Ważne jest, abyśmy byli pewni, że idziemy w dobrym kierunku" – dodał Krakowianin.

Kubica powróci do samochodu Williamsa w środę, podczas drugiego dnia, drugiej tury przedsezonowych testów na torze Barcelona-Catalunya. Pierwszego dnia do auta FW42 zasiądzie natomiast George Russell, który powróci na tor w czwartek. Testy w piątek zakończy Robert Kubica.